Facebook
Vyhledávání

Aktuality

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >

Slunečný Džbán

 Družstva mladšího žactva zahájila venkovní sezónu.

 Ve středu 20.3. začala venkovní sezóna pro mladší žactvo, které mělo první kolo MPD (Městský přebor družstev). V letošním roce jsme přihlásili hned 3 družstva, takže ve výsledkové listině se to našimi závodníky jen hemžilo. Žactvo běželo jeden okruh dlouhý 1450 metrů. Na start mladších žákyň se postavilo 92 závodnic a pořadatelé (naše Dukla Praha) měli v cíli co dělat.

MPD19-1

Početné startovní pole mladších žákyň

Nejlepší naší závodnicí byla Alexandra Fernandes, která závodí za naše "béčko". Mezi mladšími žáky, kterých bylo o poznání méně, v uvozovkách jen 63, zvítězil David Surga. V první desítce jsme měli ještě Matea Strauba, Karla Rundta a Adama Grabovského. V obou závodech bodovalo prvních 48 závodníků, takže slušný přiděl bodů pro náš oddíl. 

MPD19-2

Duklačky finišují

Závody byly také součástí Pražského běžeckého poháru, takže kromě mladších žáků startovalo také starší žactvo a dorost. Na startu každého závodu jsme měli zastoupení a rozhodně naši závodníci nebyli jen do počtu.

Ve starších žákyních si doběhla pro třetí místo Adéla Brabcová, která s atletikou začala teprve letos. Ve starších žácích jsme sice měli početnější zastoupení, ale na medailové příčky žádný výkon nestačil a tak si pro nejlepší umístění doběhl Benjamin Svoboda, který skončil na pátém místě, těsně před oddílovým kolegou Jakubem Surgou a Matějem Radzem.

Dzban19

Poslední úsměvy před startem satrších žáků

Dorostenky a dostostenci běželi 2 okruhy, takže 2900 metrů. Mezi dorostenkami si pro suveréní vítězství doběhla Edita Vaculíková. Opravdové žně přišly v závodě dorostenců, kde svěřenci Martina Chyby brali všechny medaile. Vítězem se stal Maximilian Matolín před Danem Minolem a Vojtěchem Filipem.

Obrázek

Dorostenci nedali nikomu šanci

Všem závodníkům gratulujeme ke krásným výkonům. O hladký průběh závodu se staral pan Josef Jičínský a lékařskou službu zajišťoval Michal Stark.

Autor: Pavel Javůrek

Mladší žactvo také v Ostravě

 Meziměstské utkání mladšího žactva pořádala Ostrava.

 V neděli 10.3. hostila Ostrava poslední halové závody sezóny Meziměstské utkání Praha - Brno - Ostrava - Bratislava.

Za Prahu nás reprezentovala Sofie Ayeni a Ondra Tůma. Oba na přeborech Prahy (ze kterých se na tyto závody postupovalo) zářili a odnesli si zlatou, resp. zlatou a stříbrnou medaili. Sofie vyhrála v kouli výkonem 10,44 m a tedy novým osobním rekordem. Ondra Tůma si vytvořil hned 2 osobní rekordy a to na 60 metrů druhým místem za výkon 8,07 a na 150 metrů, kde vyhrál skvělým časem 19,99 s. Měli jsme se tedy v Ostravě na co těšit. 

Praha je každý rok silná, oproti ostatním městům máme více oddílů a větší základnu mladých atletů a ani letos tomu nebylo jinak. Jeli jsme si pro pohár pro vítěze a také jsme si ho odvezli.

Sofie Ayeni přispěla týmu třetím místem ve vrhu koulí (2 kg) a opět posunula osobní rekord, tentokrát na 10,61 m (video zde). Z místa parádní výkon a už se všichni těšíme na letní sezónu, kde nám Sofka ukáže techniku sunu.

Ondra Tůma závodil hned ve třech disciplnách. Na 60 metrů doběhl, stejně jako v Praze, druhý v čase 8,19 s, na 150 metrů posunul osobní maximum na krásných 19,67 s a skončil třetí. V závěrečné štafetě pomohl na druhém úseku k vítězství a podtrhl tak skvělé výkony atletů z Prahy.

Oběma závodníkům děkujeme za skvělou reprazentaci a přejeme mnoho úspěchů v letní sezóně.

mezimesto19

Vítězný tým Prahy.

Autor: Pavel Javůrek

Žactvo v Ostravě

Michal Sup sedmý v tyči za osobní rekord 320, 

to je zatím nejlepší výsledek našich barev na Mistrovství ČR žactva 2.3. ve Vítkovické hale.

     Další výsledky: Dálka 11. Sup 5,74; 1500 m 11. Kateřina Brdičková 5:16,91 a 15. Benjamin Svoboda 5:04,30. Z rozběhů na 300 m bohužel nepostoupili 5. Štěpán Pavlas, který zaběhl 40,26 a 4. Andrea Grabovská - 43,21.

Tak to jsou typické zprávy, které jsou podstatné pro oddílový web. Zprávy, které se nenajdou v novinách, ale uvedení na oddílových stránkách a pochvala - vždyť už účast na MČR je známkou dobré výkonnosti - povzbudí mladé atlety. 

To jen tak něco pro mého budoucího nástupce

Samozřejmě webové stránky nelze dělat jen z dobré vůle, není to malá práce (o tom dále), proto je potřebí i takovou práci nějak ocenit. Ovšem průměrně šikovní ajťáci by neměli mít problém vést kvalitně stránky atletického oddílu a podle výsledků své práce by

mohli na základě dohody s výborem oddílu být náležitě odměňováni 

Jak sbírat podklady pro zpravodajství, tedy zejména pro živé aktuality:

- Sledovat denně /hlavně v sezóně/ veškeré atletické dění, kterého se členové atletického oddílu účastní. Od činnosti přípravek přes žactvo, dorost atd. až po vrcholové akce typu MS nebo OH.

- Sbírat fotodokumentaci ať už při vlastní přítomnosti na akci (závody, soustředění), tak spoluprací s účastníky (trenéry, rodiči), či  z vrcholových závodů od pracovnice ASC pí Roháčkové.

Ke každému komentáři je dobré přidat aspoň jednu či přiměřeně více fotografií, což se mi právě v poslední době nedaří.

Rozsah práce:

V přípravném období postačuje na udržení dojmu, že se něco děje, jen občasné zpravodajství buď z Julisky nebo ze soustředění řádově 1x týdně.

V probíhající sezóně to je ovšem práce téměř každodenní, podle mé zkušenosti 3 - 5x týdně po cca 2 hodinách práce + pořizování fotodokumentace (ale to lze někdy domluvit - i když trenéři zřídka pošlou něco akčního, tedy nejen statické fotky z vyhlašování nebo skupinky, ještě je fotografie pro web nutno upravovat). Podle úrovně vedení stránek by odpovídala výše odměny.

Ve volných chvílích by bylo potřebí např. doplnit historické tabulky oddílu, ty jsou hodně neúplné i když podklady jsou, aktualizovat trenérské a funkcionářské stránky atp.

Tak to je zatím vše, máme v hledáčku zatím 2 možné kandidáty, ale ti o tom ještě asi netuší, takže se jménem výboru obracím na početné členstvo. Nikde není psáno, že přispěvatelů nemůže být více...

Zájemci hlašte se kterémukoliv ze členů výboru, nejvíce informací o celé problematice ovšem najdete u mě (Rudolf Černý tel. 723 260 531) nebo bývalého správce stránek a občasného přispěvatele současného Pavla Červinky (773 690 003).

   

Staněk bronzový

Na halovém Mistrovství Evropy v Glasgowě

     vybojoval Tomáš bronz výkonem 21.25 m. Už dopoledne v kvalifikaci hned prvním pokusem splněným limitem 20,90 m ukázal dobrou formu, kterou večerním druhým pokusem potvrdil.

     Při absenci Masláka a Hejnové to bylo jedno z mála reálných českých želízek v ohni, naštěstí svým nejlepším letošním halovým výkonem to snad Tomáš protrhl a ještě se něco podaří.

     Z pohledu Dukly: V pátek běželi své rozběhy Jan Friš, který výkonem 3:49,59 skončil v rozběhu 6. (celkově 19.) a nepostoupil, stejně jako naši (ASC) oddílově stále Hradečtí (!?!) Lukáš Hodboď na 800 m za 1:49,21 (19.místo celkeově) a Vít Müller na 400 m 5. v rozběhu za 47,69. Neuspěl ani výškař Martin Heindl, který v kvalifikaci skočil jen 2,16 m. 

     MISTROVSTVÍ ČR ŽACTVA za celkem početné účasti našich nadějí se koná rovněž o tomto víkendu v Ostravě. A to je asi poslední akce, se kterou vás seznámím na těchto webových stránkách.

Kvůli pracovnímu zaneprázdnění se totiž již dále nestíhám v potřebném rozsahu věnovat webovým stránkám oddílu.

Nechávám tedy pozici správce stránek k dispozici tomu, kdo bude mít zájem se této činnosti věnovat tak, aby stránky byly důstojnou vizitkou oddílu, sloužící i k vyhledání všech informací týkajících se naší činnosti.

Vedení stránek autora přiměje k hlubšímu poznání chodu oddílu, do jisté míry má vliv na pozornost věnovanou hlavně  oblasti mládeže a výkonnostní atletiky. Profesionální a smluvní součásti oddílu (Armádní sportovní centrum) jsou z velké části propagovány sdělovacími prostředky i když relativně stručně o nich píšeme i zde. Ale právě na oddílovém webu je prakticky neomezený prostor pro informace o činnosti atletického podhoubí, z něhož se budou příští reprezentanti rekrutovat.

 

Dobrý gigant

Docela se nám letos dařilo ve Stromovce 

 na Mistrovství ČR dorostu a juniorstva 23.-24.2.2019

     Favorizovaný dálkař Jan Jirásek se v sobotu hodně dlouho hledal, do poslední série figuroval až na 7. místě. Na poslední ránu pak výkonem 7,14 m přeskočil všechny a bral zlato, ke kterému přidal bronz z nedělního trojskoku. Dvě stříbra vybojoval dorostenecký sprinter David Ayeni a to na 60 m za 7,07 a na 200 m za 22,65. Stříbro na 3 000 m vybojoval junior René Sasyn výkonem 8:40,46, bronzová na půlce skončila Edita Vaculíková v čase 2:19,56.

    4. místa: dci Adam Kořínek 800 m 1:58,97, dky Eliška Semecká dálka 5,70 m, jky Rebeka Slanařová trojskok 11,86, dky 4x 200 m Joklová, Červinková, Supová, Semecká 1:44,56.

    Další finálová umístění: jři 5. místo René Sasyn 1500 m 4:10,97, dci 1500 m 6. místo Maximilian Matolín 4:16,75, dky 60 m 7. místo Eliška Semecká 7,85 (R. 7,78), jři trojskok 10. místo Alessandro Pulese 13,25, dci tyč 10. Türk 3,69.

     Na letošních halových mistrákách startovalo snad nejvíce Dukláků v historii. Začíná se projevovat dlouhodobá kvalitní práce mladých (tedy nejen) trenérů. Nejvíce úspěšných atletů bylo ze skupiny Martina Chyby, skokany vede Jakub Jirman a velezkušený Václav Fišer, sprinty má Michal Novák a Dalibor Kupka, štreky Jiří Sequent, svůj podíl má Lucka Drncová, pod vedením Tomáše Veverky a Pepy Jičínského rostou mladí tyčkaři. Prostě: O mladé atlety v podstatě jakéhokoliv zaměření je na Dukle více než dobře postaráno!

     SDJ - naše "Sportovní družstvo juniorů" připravuje řadu adeptů pro vrcholovou atletiku v rámci celé ČR, kteří mohou využívat veškerých podmínek vytvářených Armádním sportovním centrem DUKLA (ASC), ač ještě závodí za svoje mateřské oddíly. Tak se skvěle na gigantu prezentovala vítězka 200 m jky Nikoleta Jíchová ze Slavie časem 24,08, druhá ještě na překážkách za 8,42, Tereza Elena Šínová z Atletiky Jižní Město - vítězná juniorka v dálce 5,99 a bronzová ve výšce - 1,72, Vojtěch Tadeáš Hacuš jři LIAZ výška 3. místo 1,96 m, Barbora Hůlková juniorka LIAZ Jablonec 4. na 200 m 25,09 a 5. na 60 m 7,72. S těmito závodníky navíc získáváme ke spolupráci jejich erudované trenéry jako např. Jindřicha Šimánka či Ladislav Kárského.

Pozvánka na ples!

 Rok se s rokem sešel a je tu další den, kdy se sportovci hodí do gala..

 

Atletický ráj

 To je La Santa před Vánoci.

 Nejlepšími českými oštěpaři a oštěpařkami se to tu jen hemží. Takto se rozbíhají na stodvacítku svěřenci Jana Železného

 

    Víťa Veselý

         

                                                     Nikola s Bárou toho společně většinou z mnoha důvodů, zejména časových, mnoho nenatrénují, ale překážky umějí a mají rády. 15. prosince 2018 se jim to na Lanzarote sešlo...

A tyčkaři?    Bez nich by to ani snad nešlo!

                                                        

V teplíčku

 Zatímco v Praze mrzne,

v La Santě (Španělsko - Kanárské ostrovy - Lanzarote) jsou pro atletiku a příjemný pobyt vůbec ty nejlepší podmínky. Ráno 18°C, přes den 20-22, ale přitom pálí. Někdy fouká, o trochu méně než v uplynulých letech. Třeba tak, že je akorát na surfování na vlnách nebo windsurfing, přitom třeba tenisu to nevadí. A zde obvyklý boční vítr zleva tentokrát ani tyčkaře moc nesužuje. Prostě se daří.  

              Michal Novák s kluky a Renatou Vocáskovou

   

                                 Dan Bárta, Nikoleta Jíchová a její trenér Jindra Šimánek

                         

  Bára Špotáková jako úřadující mistryně světa má příští rok start na MS v Dohá v podstatě jistý, nicméně po narození druhého synka musí už pomalu začít zvykat tělo i házením. 

   

  

Jako by se nic nedělo ...

 ale to není pravda. V sobotu se konalo MČR v přespolním běhu v golfovém areálu Alfrédov-Kostelec a dukláci se tam rozhodně neztratili.

 Pro zlatou medaili si doběhl stylem start-cíl v kategorii mužů-mílařů Jan Friš. Ve vytrvalcích skončil Jáchym Kovář na 6. místě, ale v kategorii U23 obsadil 2. místo a zajistil si díky splněnému nominačnímu kritériu účast na ME v přespolním běhu. Sedmý za ním doběhl Damián Vích. Kateřina Divišová skončila v ženách na 13. místě, nicméně třetí místo v kategorii U23 jí zajistilo taktéž nominaci na ME. Další zlato přidal do duklácké sbírky v kategorii juniorů René Sasyn. I on se kromě titulu radoval z nominace na ME v krosu. 

Mistrovství Evropy se koná 9. prosince v nizozemském Tilburgu a Dukla na něm bude mít trojnásobné zastoupení - v kategorii U23 Jáchyma Kováře a Kateřinu Divišovou ze skupiny trenéra Červinky a v kategorii juniorů René Sasyna, který se připravuje pod vedením trenéra Sequenta. 

Oštěpaři zahájili

V plném tempu

probíhá od minulého týdne příprava všech nejlepších oštěpařů a oštěpařek Dukly. Zatímco Víťa Veselý a Nikola Ogrodníková se rozjížděli už od posledního říjnového týdnu v Harrachově a Bára Špotáková absolvovala úvodní výcvikáč v Jablonci, svěřenci Jana Železného se do toho naplno obuli před týdnem ve Špindlerově Mlýně.

     K dopoledním tréninkům v dosud příznivém počasí atleti využívají hlavně Krkonošskou přírodu. Kopce a povrchy všeho druhu, u přehrady v Přední Labské je i 300 m rovina. Nedělní sněhový poprašek roztál, takže to ani neklouže.

     Odpolední fáze probíhají většinou v posilovně či v hale

 

                                     

    Tvrdý servis na rychlém povrchu je nutnost,     pro oštěpaře žádný problém!