Facebook
Vyhledávání

Aktuality

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >

Naostro

 začínáme už v úterý 1. května,

a to rovnou veřejnými závody na Julisce. Propozice najdete na našich, svazových i pražských stránkách, teď jen aby "byli lidi".

Kdo má zájem jakkokliv pomoci, ať odborně kvalifikován či ne, nechť se co nevidět (teď bylo pozdě) přihlásí Josefu Jičínskému buď v kanceláři na Julisce (nad posilovnou) nebo telefonicky na č. 702 000 753. 

             Co nás ještě na jaře na Julisce čeká: 

     Úterý 1. květen           veřejné závody

     Středa 9. květen         1. kolo Pražského poháru mládeže

     Středa 16. květen        Městský přebor družstev žactva

     Sobota 19. květen      Extraliga mužů a žen  

     Čtvrtek 31. květen      Městský přebor družstev mladšího žactva

     Pondělí 4. červen       Memoriál Josefa Odložila - mítink EAA

     Čtvrtek 14. červen      Městský přebor družstev dorostu a juniorstva     

     Sobota 23. a neděle 24. červen          Mistrovství ČR dorostu a juniorských kategorií 

 

    Je toho tedy víc než dost, zhruba jednou tolik než jsme byli zvyklí Podstatný je nárůst počtu těch nejvýznamnějších pořadatelsky nejvíce náročných závodů. K obvyklému Memoriálu J. Odložila jsme si letos přibrali Extraligu a Mistrovství ČR dorostu a juniorstva – takzvaný gigant. A na to vše budeme potřebovat 

ROZHODČÍ A POMOCNÍKY DO TECHNICKÉ ČETY

Nábor !

 Nábor do atletické přípravky a mladšího žactva

pro školní rok 2018-2019 bude náš oddíl pořádat už v červenci. Tedy ne až po prázdninách, jako dříve.

Ve středu 4.7. a v pondělí 16.7. od 17 hodin na Julisce

očekáváme nové zájemce o atletiku. Podmínkou je rok narození adepta nejpozději v roce 2013 a vyplněná elektronická přihláška, kterou naleznete >>ZDE<<.

        

Takhle trénujeme, závodíme, prostě se bavíme...

          

Caorle

Skokani a dorost

jsou hlavními protagonisty velkého dukláckého soustředění v italském Caorle.

Jako všude v jižní Evropě i v Itálii se snad jenom běhá a doskočišti k provozu je nutno pořádně pomoci. Zde na slovo vzatí odborníci Ivan Slanař, který dokázal dolétnout na 3 skoky do vzdálenosti 17,26 m a bývalý dálkař Milan Gombala, jehož nejdelší životní skok měřil 8,43 m

         a jede se na trénink!

                 

    Po pořádném, i třeba netradičním rozcvičení. Jiřího Zemana rozhýbává Václav Fišer

                                                         

Všichni

Účastníci  zájezdu

do Caorle se takto společně vyfotili:  

      Ještě že jsme tam nejeli i my. I takhle museli trenéři zapojit veškeré své organizační schopnosti aby se řádně odtrénovalo. Ale u moře to jde: někdo na stadionu, jiný na pláži, také posilovat je třeba

                                                               

Irča 60

Tak konečně,

když již předloni to uteklo jen o pár centimetrů, se podařilo svěřence Jana Železného Ireně Šedivé přehodit o 51 cm šedesátimetrovou hranici a tím se nominovat jako 3. účastnice tradičního kempu oštěpařů v JAR na ME do Berlína. To se nám ty limity sypou a ještě doma ani nezačala sezóna! Na snímku obě pohledné veselé limitářky při přípravě v Tatrách (kdysi...). Tedy nejen Afrika.

                                                           

Run Tour 2018

Damián Vích opanoval první kolo Run Tour.

 Náš závodník Damián Vích se zúčastnil prvního závodu Run Tour v Českých Budějovicích, kde zvítězil s náskokem více než 20 vteřin.

Věřím, že se mu k radosti trenéra Čendy Klavrzy bude takto dařit i v dalších závodech!

  

Závody přípravek

 První venkovní závody přípravek na Julisce

 Ve středu 18.4. probíhaly na našem stadionu závody přípravek. Celkem se zúčastnilo 130 dětí od pěti do jedenácti let, takže bylo na co koukat. Závodilo se v běhu na 300 metrů a v hodu kriketovým míčkem.

Mezi nejhodnotnější výkony patřil hod Michala Švorce, který poslal kriketový míček do vzdálenosti 41,67m a výkon Alžběty Machové, která uběhla 300 metrů za 52,9s a porazila tak i všechny chlapce.

 

Všem dětem moc gratulujeme. Všichni si zaslouží velký obdiv za nadšení a píli, se kterou sportují.

Výsledky naleznete >>ZDE<<

CK Dukla

Jako dokumenty cestovky

vypadají denní rozkazy Armádního sportovního centra, kde musí být uveden pomalu každý krok (sportovní) našich atletů. Občas se samozřejmě někdo i z "vrcholových" mihne i na Julisce. Trenérka Jandová se Zuzanou Hejnovou se na domácí půdě ukázaly po příletu z JAR před cestou do portugalského Algarve a zjevně se moc těšily

    

      Oštěpaři Jana Železného, čerstvá limitářka Ogrodníková a koulaři s Honzou Tylčem jsou ještě v Africe, Víťa Veselý se jen tak po JAR ukázal na Julisce a peláší na Tenerife, kde budou spolupracovat s Finem Pitkämäkim. Běžci Josefa Vedry polykají kilometry v americkém Denveru. "Dvořky" se na svůj první letošní sedmiboj jedou připravovat přímo do místa závodu v italské Florencii, na obrázku se zrovna potýkají s výškou ještě na Julisce.

  

Skáče Kačka, obdivuje Bára.

     Jánys" (výškařský trenér Janků) a Sláva Patera s tyčkaři odlétají na osvědčené Lanzarote.

     Velká výprava pod vedením Michala Nováka, Václava Fišera, Martina Chyby, Lucky Drncové a  dalších trenérů dře v italském Caorle. Rudolf Černý s oštěpaři, vícebojařkami a dalšími členy SDJ dokončuje jarní přípravu v teple španělského Benidormu.

     

Oštěp zahájil

Inu Afrika je Afrika

     O tom, že po ranním vstávání s bolavým krkem se v rámci boje s viry podaří tělu vybojovat o 3,5 m osobní rekord se určitě Nikole Ogrodníkové ani nezdálo. Při druhém pokusu při prvním letošním startu v Potchefstroomu dopadl oštěp do vzdálenosti 65,61 m. A pak, že s těhotenstvím Špotákové není, kdo by měl na světové úspěchy! 

          

Výborných je i 58,09 Ireny Šedivé, nejlepší start do sezóny v její kariéře.                            

      První letošní start byl na stejných závodech velmi úspěšný i pro Kubu Vadlejcha , který se pochlapil na 84,26 m. Že jde o jasné limity, o tom žádná. Ale jsou další čekatelé, hlavně kluci se určitě o 3 místa v Berlíně ještě poperou!                            

Doma to taky jde

Odsouzeni na Julisku 

a na Itálii je drtivá většina atletické veřejnosti Dukly. Zatím sice nejezdíme do Ameriky ani do podle někoho profláknuté Afriky, sportování nás naštěstí baví i v Dejvicích v pouhých 200 m n.m., hlavně, že svítí sluníčko.                                                                                                                                           Možná, že v příjemném počasí letošního dubna nastartuje kariéru nový Železný či Špotáková

              V českém disku chybí nějaký nástupce Imricha Bugára...

                                      

     No a překážky jsou základem pro všechno