Facebook
Vyhledávání

Aktuality

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >

Zase 22,01

Vyrovnaný NR a další po Londýnu...

     Tomáš Staněk v úterý 15.8. ve Varšavě na centimetr vyrovnal svým vítězným hodem vlastní český rekord. To je forma!

    Ze středečního fotografování při tréninku a hlavně na čtvrtletník DUKLA sport.

    Medaile teď musí mít pořád s sebou...     

                                                Do Prahy si zajela z Londýna a okoukává to Kara Winger (USA SB 64,80)

                                                        

A je to

Dukla to drží

ať medailově či na dalších finálových příčkách. Bilance české atletiky se do pátého místa rovná výsledkům Dukly: zlato Špotáková, stříbro Vadlejch, bronz Frydrych, čvrtí byli trochu smůlovatě Staněk a Hejnová, pátý Holuša. Na to si můžeme poskočit!

                         

Holuša pátý!

Kdo by to byl řekl,

že Jakub Holuša takto konečně i venku takto prodá svůj talent a formu. O pátém místě v nejvyšší konkurenci mílařů se většině z nás ani nezdálo a nechybělo moc a bylo to ještě lepší. Na pouhé dva Evropany před sebou velkou ztrátu Holub neměl. Těšme se za rok na "Evropě"! Jo a čas: na to jak se běhá na velkých mistrovstvích skvělý - 3:34,89! 

          než se to roztrhlo...

Ten oštěp

To je výstavní síň české a duklácké atletiky!

     Kuba Vadlejch

prolomil zakletí velkých akcí a tam, kde to bylo zapotřebí nejvíc, zlepšil skoro o dva metry svůj osobák na 89,73 v nevídaně kvalitní soutěži v Londýně a získal zasloužené stříbro.

     Petr Frydrych

ještě před pár týdny celkem beznadějně mimo nominaci ukázal supernačasování, když se 6. pokusem v osobním rekordu 88,32  dostal na 3. příčku mistrovského závodu.

    A trenér se tváří furt stejně, ať se nedaří, či vítězí...

               Dobrá práce!

                                    

Holub slalomář

Jasný Holušův postup z 1. místa v SF

     Druhý semifinálový běh na 1500 m byl vzhledem k obvyklému taktizování dost rychlý, o to je cennější, jak Kuba třkrát či čtyřikrát v posledním kole akcelerací unikal z obklíčení. Většinou vpravo, na konec i vlevo, v konci soupeře obíhal jak slalomové tyčky a nakonec si užil - přebytečný výkon "stroje" nechal vyznít do jasného vítězství za 3:38,05.

     Jeho trenér Jiří Sequent pak v TV studiu zářil jako sluníčko a kdyby jeho vítěznou brněnštinu nezastavili, povídal by doteď. Tak se těšme na nedělní finále!

         

Londýn 10.8.

Čtvrtek s mnoha českými starty,

     úplně nedopadl, jak bychom si všichni přáli. Nejvíc jsme se těšili na Zuzku Hejnovou, postupující ze SF zadrženě s nejlepším časem. Ovšem každý den je jiný, co platí v kvalifikacích se přes noc mnohdy otočí. Ve finále po rychlejším začátku ke konci Zuzce síly a i když v nejlepším čase sezóny 54,20 zůstala na tom nejprotivnějším umístění, stupínek pod "bednou". Asi to chtělo víc času pod Danou Jandovou...

                       

     Oštěpaři Jana Železného co se týče postupu na 50%. V první kvalifikační skupině se vůbec nedařilo zraněními pronásledovanému Víťovi Veselému 75,50 m, aspoň ke třetímu "opravdovému" ovšem nepostupovému hodu na 80,97 se dopracoval Jarda Jílek. Veseleji bylo v druhé skupině, kde soupeře hned prvním hodem na 86,22 m Petr Frydrych, stejně tak hladce, i když jak řekl "prasehodem" do finále po 1. pokusu 83,87 m postoupil Kuba Vadlejch.                          FINALISTI:

           

     Bezpečně si z 2. místa postup z rozběhu pohlídal Jakub Holuša v čase 3:42,31. Na postup z rozběhů byl celkem měký klíč, to dnešní semifinále ve 21:10 našeho času už bude úplně jiný boj.

   a tak nějak by to mohlo pokračovat...

     Barvy mistrovství a historie

 

    

Už cinklo

A rovnou zlato

díky Báře Špotákové:

     Práce   

                                      Čísla                a emoce

              

     A za chvíli postoupila nejlepším časem 54,59 do finále Zuzana Hejnová

                          

Šafránková osmá,

Hejnová jasný postup,

to byly naše stopy ve 4. dnu mistrovství světa. Pro Kateřinu si hned prvním hodem 71,34 m dlouhým založila na největší životní úspěch

                    

     Zuzana Hejnová s přehledem ovládla svůj rozběh na 400 m překážek v čase 55,05, když v konci mohla pošetřit síly na další kola - dnes SF.

  

Nahoru dolů

Londýnská nedělě nezačala dobře,

ale výborně skončila. Protagonisté: Jan Kudlička, který v kvalifikaci nevypadl co pamatuji. V disciplíně, kde jde někdy doslova o život a každá chybička se platí je jeho dráha ozdobou české atletiky a nic na tom nezmění ani tři kříže na 5,60 m. Bára Špotáková byla před kvaldou nebývale nervózní, navíc si při prvním pokusem neporozumněla s rozhodčími a nakonec ani s oblíbeným Némethem (s ním je na obrázku). Na druhý pokus už byl klid a "pro jistotu" jiný oštěp a na postup to stačilo.

            

     TOMÁŠ STANĚK je zatím největší hvězdou výpravy

V souboji, kde skolil řadu hvězd a symbolů světové koule, když jen o 5 cm nedosáhl na medaili. Ovšem 4. místo a 21,41 na soutěži, kde Tomáš pravidelně vypadával v kvalifikaci je určitě předzvěstí budoucích medailí.

     Pavel Maslák bohužel uvízl v semifinalové síti za 45,24. V lepší dráze to mohlo být ještě o něco lepší, ale na potřebných 44,74 (q) by to asi stejně letos nebylo. Ale : SB v rozběhu, velký boj v SF, co chcete víc od úspěšného dlouholetého zástupce naší čtvrky na nejvyšších soutěžích s "předplacenými" zlatými v hale!

                                                            

    A co ještě: velmi dobře na svém prvním závodě této úrovně zabrala svěřenka Víti Veselého Nikola Ogrodníková, když hodila 59,99 m, což, není to tak dávno, pohodleně stačívalo na Q. Některé soupeřky končily 10 m pod PB, takže výkon jen o 2 m horší PB v neopakovatelné divočině mistrovství světa rozhodně beru! 

     No a spolu s Kudličkou se ráno nedařilo ani Balnerovi, když se shodně dostali jen přes 5,45 m.  

     A abyste nám mohli závidět - pár kroků od hotelu

              

     DUŠAN KRÁL trenér kladiva, kterého moc nevidíte, neboť na Julisce se házet nedá. Přesto s tím kladiváři pod vedení Dušana bojují až k Melichovým medailím a k postupu Kateřiny Šafránkové do finále MS. Tady radí v kvalifikaci a za pár hodin uvidíte něco podobného ve finále!

   

Postupy na 75%

V sobotním dopoledni v Londýně

jsme poslali do boje 3 dukláky + také naši (ASC) Kateřinu Šafránkovou. Celkem se dařilo: Maslák postoupil z rozběhu bezpečně časem 45,10, Tomáš Staněk se kvalifikoval do zítřejšího finále hned prvním pokusem 20,76 m dlouhým

        a Katka poslala kladivo na 70,67 m, což stačilo na postupové 11. místo. Jediný před branami finále zůstal Ladislav Prášil, jemuž 20,04 m na postup nestačilo. Když vidím teb šrumec okolo: rozhovor na rozhovor, všude plno článků, nepočítaně fotek, tak nevím, co ještě psát, ale budu to zkoušet. Fotit mohu slušně za ranního světla tak akorát Tower. Nebo z hotelového pokoje nekonečný růst londýnských mrakodrapů, naštěstí mi chodí fotky od Ivy Roháčkové.

                        No a za chvíli se pojedeme podívat na večerní program, kde je pro české barvy zajímavé finále dálky s Juškou. Ovšem zdali bude kam se vetřít, všude doslova narváno!