Facebook
Vyhledávání

Aktuality

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >

Exceletní závěr

Poprvé jsme hned nesestoupili z elity Evropy družstev

S přehledem 8. místo je zárukou naší účasti na nejvyšší úrovni i za 2 roky v Bydhošti. Druhý den rozjížděl Pavel Maslák  4. místem na dvoustovce za 20,66.     Holub číhal, číhal a  nakonec všem na trojce uletěl za 7:57,60

                                                                  

        Současně s trojkou tvrdila muziku na oštěpu Bára Špotáková, která posledním pokusem přehodila i letos skvělou Bělorusku Khaladovich. Tady už si to vychutnáváme v autobusu

                            

   Zleva Jirka Kmínek, Tomáš Dřímal, dr. Neumann a Bára

 

Jablonec, Hof, Lille

Dukláci oporou českého družstva

na mistrovství Evropy družstev v Lille. Obě vítězství našich barev byla v naší režii: kouli vyhrál Tomáš Staněk - 21,63. Na snímku už si užívá (a Storl na obrázku vpravo se ještě marně snaží) a pozitivní energii se snaží nalít do Káti Šafránkové, která nakonec skončila v kladivu sedmá, asi dle očekávání.

                                 

Oštěp byl zase v režii Jakuba Vadlejcha, který třetím hodem atakoval svůj PB - 87,95 a vedle Řeka nechal poměrně jasně za sebou olympijského vítěze Thomase Röhlera. Na to, jak byla soutěž skoro bez rozcvičení (na dělání výsečí bych asi 10 pomalým pořadatelům půjčil duklácké duo Novosád/"Sumák"/ Novotný /"Bujón"/)  a rozkouskovaná teatrálním vbíháním štafet na plochu zrovna z oštěpařského rozběhu, hodně velký výkon. Kubu už nic nerozhodí!

     Limit na MS v Londýně splnil na mítinku v Hofu Michal Balner výkonem 5,70.

Gigant v Jablonci

přinesl mistrovský titul našemu dorostenci Janu Jiráskovi (na léto je "půjčen" do Jižního města) ve skoku do dálky, když skočil skvělých 7,10 m, bohužel s nepovoleným větrem, který provázel celý první den mistrovství. Druhou medaili vybojoval junior Damián Vích,  třetí na 1500 m v čase 4:01,63. Čtvrtá místa získal junior Adam Šufliarský na 110 m přek. za 14,28 a Tereza Semecká v dálce za 5,77. No zítra je také den, ale byli jsme v uplynulých letech zvyklí na větší cinkání. Hlavně díky tomu letos naše družstvo žen buší na dveře extraligy. Jo dorost a výše, to dá práci!  

  

Lille den první

Rozběhy začal první den ME družstev

     Pátek se nám podařil tak napůl, i tak lze hodnotit výsledky tří svěřenců Jirky Kmínka. Ve větrné a startovací loterii se nejlépe zadařilo úvodnímu zástupci české ekipy Vítu Müllerovi, který časem 50,45 na 400 m př. postoupil do finále. To se nepodařilo Patriku Šormovi, když hladkou čtvrtku absolvoval za 47,25. Po 2 problematických startech se napotřetí podrželo udržet nervy a přitom nevychladnout Vaškovi Sedlákovi, který sice nepostoupil, ale 110  př. zaběhl za 13,98. Co by za to ještě před dvěma týdny dal! Startovací komedie (viz Bělehrad) si EAA přivodila ukončením spolupráce s firmou Omega a přechodem k jinému dodavateli elektroniky. Asi to tady bude pokračovat, nebyly to jen překážky, ale i stovka žen a některé "B" běhy...

   Vít Müller za šestou překážkou ještě vůbec nevypadal na přímý postup  

                                                

   Vašek Sedlák trpělivě čeká, ač mu podvakráte naměřili nepovolenou startovní reakci (ovšem nejen jemu!)

                  

Letem světem

Tento týden už ledacos proběhlo,

jako pondělní Pardubický mítink, kdy m.j. skočila Hýsková 6,16 do dálky, Prášil přehodil dvacítku...

V úterý na Pražské tyčce na Václavském náměstí skočil nejvýše Jan Kudlička - 5,70. Na snímku už čeká v Paříži cestou do Lille s koučem Paterou na tyče. Když se domohl tyčí, nebylo zavazadlo, naštěstí se našlo...

                                    

Jan Kubista už o víkendu zaběhl v Šamoríně půlku za 1:47,23, včera ve Velenje jen o trochu pomaleji. Tak kdy přijde limit?

Včera se konala za účasti mnoha našich atletů Akademická mistrovství ČR.

3. kolo MPD starších žáků proběhlo také včera na Kotlářce. I když chyběl Ayeni tak družstvo bojovalo a zvláště děvčata přidala tolik bodů, že to podle mého bude stačit na letní finále A, což se původně snad ani nečekalo.

   

Super víkend

Před námi ME družstev a "gigant",

jak se říká národnímu šampionátu dorostu a juniorstva, tentokrát v Jablonci, což snad bude trochu únik před současnými tropy. Je to zároveň jedna z posledních velkých šancí na plnění dorosteneckých limitů do Nairobi (Keňa) či juniorských do Grosseta (Itálie), bojuje se o juniorské mezistátko 6.7. na Slovensku. Šanci na medaili mají hlavně Karolína Jirmanová (trojskok), Damián Vích (1500 m), Jan Jirásek (200 m, dálka), Tereza Semecká (100 m přek. a dálka), zdravý a nachystaný je Adam Šufliarský (110 m přek.), medaile by slušela i Jirkovi Mulačovi (SDJ, jinak Sparta)...    Logisticky poměrně náročnou akci (je to blízko i daleko, časový pořad dlouhý) zajišťuje hlavně Pepa Jičínský, svými auty pomůžou Majkl Novák a Martin Chyba, dík patří i rodičům, hlavně těm, kteří se na startu svých potomků na vrcholném závodě aktivně podílejí.

     Druhá největší letošní reprezentační akce dospělých je

Mistrovství Evropy družstev ve francouském Lille,

kde budeme asi tvrdě bojovat o udržení. Ale doufejme, že 14 dukláků a členů ASC tým jako vždy podrží a ustojíme to. Maslák, Kudlička, Staněk, Holuša, Vadlejch či Špotáková jsou adepty na ty "největší" body, v akci budeme mít i Velebu, Šorma, Müllera, Heindla, Zemana, Sedláka a Němečka, připraven je Friš. Tak do boje!

    Naši na odletu

   

Limity na Kladně atd.

Bára a Kačka Dvořákovy splnily normu na ME 22, 

když úspěšně dokončily výborně rozjetý mistrovský sedmiboj v rámci TNT - Express mítinku. Barbora skončila celkově 11. (5. v M ČR) výkonem 5442 bodu, když 2. den skočila do dálky 6,10, oštěpem hodila 29,91 a 800 m zaběhla za 2:23,11. Kateřina skončila 12. (6.) s 5425 body po výkonech 5,77 - 33,57 - 2:21,57. Skoro všechno dobré až vynikající, Kačka hnula trochu oštěpem, ještě kdyby se Bára v tomto aspoň trochu potatila.

  

Na mítinku v Dessau skončil MIchal Balner 2. v tyči za výkon 5,50.

                                                                                   

Velké body do hodnocení DL získal ve Stockholmu Jakub Holuša za krásné 5. místo, když si v rychlém závodě zaběhl pěkný letošňák 3:34,26.

  

Zase závodní sobota

M ČR víceboje, memoriály,

je toho stále dost.

TNT-Express meeting a M ČR ve vícebojích na Kladně

se odehrává za účasti našich 3, resp. 2 žen. Znamenitě si vede po prvním dnu na 9. místě (ovšem 3. v M ČR) se součtem 3305 bodů Barbora Dvořáková s výkony 100 m př.13,98 - výška 1,62 - koule 10,69 - 200 m 23,90. Na 11. příčce (5. v ČR) je její sestra Kateřina se součtem 3299 b. za výkony 13,72 - 1,68 - 9,92 - 24,57. Tereza Semecká své působení ukončila pro zranění po 3. disciplíně (14,40 - 1,59 - 11,07). Tak která "Dvořka" pojede na Evropský pohár, nebo obě, jak je případně nahradit na 3. kole 1. ligy v Kolíně? Třeba tyč Cabrnochová, oštěp Špotáková a Šedivá...

Slávistické memoriály

tak trochu za malého zájmu Dukly (přeci víkend pražáků...) přinesly řadu pěkných výkonů, i když často s větrem: 200 m vyhrál Jan Veleba 21,44 w, v dálce si Kuba Rusek zkrátil rozběh na 12 kroků a hned to byl SB 7,16 a také vítězství.                                          2. skončila větrným výkonem 6,03 Kateřina Hýsková

                              

Renomovaní radilové, aneb realizační tým Kateřiny Hýskové. Zleva Zeman Fišer, Gombala 

    A kohopak to Márty křísí? 800 m Martin Mikula 2:02,83, Quido Čečetka 2:03,53

                                                    Další výsledky: 1500 m: 2. Jan Sýkora 3:58,95, Jan Hock 4:10,31. 400 m M. Faměra 53,31. 200 m a 110 m př.jun. Adam Šufliarský 22,60 a 14,72. 400 m přek. J. Faměra 63,96. Vocásková 400 m 57,99 a Hodboď 48,02. 200 m Lukáš Přibyl 23,92. A to je z naší strany všechno, není to škoda? Tak pěkné závody a v Praze v době vrcholící formy - za 3 týdny neprodáte v tuzemsku nikde nic!

 

Juliska 16.6.

Výjimečný den bez závodů,

ale trénovat se musí.  Protažené a funkční kotníky, to je základ všech diciplín, toho si jsou oštěpaři Jarda Jílek s Kubou Vadlejchem dobře vědomi.

  

     V Pavle Cabrnochové dříme vedle výškařky i tyčkařka a pod odborným vedením...

                  

                                                          O prázdninách může kde kdo chybět a 1.7. v Kolíně budou body!

Poslední jízda a už to jen poroste 

DL i žactvo

Ve čtvrtek 15.6. v Oslu doběhl Pavel Maslák 3. za 45,52,

Jakub Holuša na 1500 m osmý za 3:38,19.   

     Źáci na Děkance pak pokračovali ve sběru medailí. Vojta Kupka se dnes zklidnil a hned vyhrál krátké překážky za 13,74 i dálku, když skočil 5,82 m! Krátké překy vyhrála i Elča Semecká za 14,26, vyhráli jsme i B finále, kde Tereza Supová zaběhla 15,29, 3. doběhla Joklová - 15,87.

                             

Stříbrnou k velké radosti trenéra Hlavičky (dosud stále dobrý koulař) vybojoval v disku Viktor Vološin - 35,85 m. U výšky:

     nejvýše z našich se dostal Jan Fiker, když překonal 1,60 m.

                                                                                      

Moc hezky běhá Edita Vaculíková, na půlce to však po bronzu na 1500 m byla jen "brambora", ale je teprve 1. rokem v této kategorii.

                

  

Sezóna běží jako vítr

Takže i středa 14. června plná zážitků

Děti na Sahaře?

To jen tak vypadá. Ale v pátek bude zaseto a pak se postupně podle nejmodernějších agrotechnických postupů místo písku začne zelenat. Takže kropit a kropit a nerozčilovat se, když vítr zanese osvěžení na dráhu či na tyč. Počítač je trouba a spustí to ať tam zrovna jste či ne.

 

Sportovní psycholog amatér Míla Carvan

            si vzal na paškál koulaře Martina Nováka, který zatím svojí výkonností nenaplňuje jeho představy

                                                                                 

Přebor Prahy žactva staršího - 1. den 

Druhý na dlouhých překážkách Vojta Kupka za 27,61. Kdyby tak před závodem nejančil a více se vnitřně koncentroval možná by od vítěze nedostal ty 2 setinky!

     Hezky běžela i Alicia Joklová (33,60)

                                                                       

Na šedesátce nedala soupeřkám šanci Eliška Semecká (4. dráha) za 7,75. Ve finále ji sekundovala na 5. místě doběhnuvší Marie Ljunggren (8,10)

  

     Bronzovou ještě vybojovala na 1500 m Edita Vaculíková v čase 5:05,62 a štafeta 4x 60 m ve složení A. Ljunggren, Nováková, Supová, Semecká za 30,97.

     V hezkém počasí (to se to fotí...) se to našimi dresy na Děkance hemžilo, zítra to určitě bude stejně úspěšné pokračování. Máme tam ještě velká želízka!