Facebook
Vyhledávání

Aktuality

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >

Atletický ráj

 To je La Santa před Vánoci.

 Nejlepšími českými oštěpaři a oštěpařkami se to tu jen hemží. Takto se rozbíhají na stodvacítku svěřenci Jana Železného

 

    Víťa Veselý

         

                                                     Nikola s Bárou toho společně většinou z mnoha důvodů, zejména časových, mnoho nenatrénují, ale překážky umějí a mají rády. 15. prosince 2018 se jim to na Lanzarote sešlo...

A tyčkaři?    Bez nich by to ani snad nešlo!

                                                        

V teplíčku

 Zatímco v Praze mrzne,

v La Santě (Španělsko - Kanárské ostrovy - Lanzarote) jsou pro atletiku a příjemný pobyt vůbec ty nejlepší podmínky. Ráno 18°C, přes den 20-22, ale přitom pálí. Někdy fouká, o trochu méně než v uplynulých letech. Třeba tak, že je akorát na surfování na vlnách nebo windsurfing, přitom třeba tenisu to nevadí. A zde obvyklý boční vítr zleva tentokrát ani tyčkaře moc nesužuje. Prostě se daří.  

              Michal Novák s kluky a Renatou Vocáskovou

   

                                 Dan Bárta, Nikoleta Jíchová a její trenér Jindra Šimánek

                         

  Bára Špotáková jako úřadující mistryně světa má příští rok start na MS v Dohá v podstatě jistý, nicméně po narození druhého synka musí už pomalu začít zvykat tělo i házením. 

   

  

Jako by se nic nedělo ...

 ale to není pravda. V sobotu se konalo MČR v přespolním běhu v golfovém areálu Alfrédov-Kostelec a dukláci se tam rozhodně neztratili.

 Pro zlatou medaili si doběhl stylem start-cíl v kategorii mužů-mílařů Jan Friš. Ve vytrvalcích skončil Jáchym Kovář na 6. místě, ale v kategorii U23 obsadil 2. místo a zajistil si díky splněnému nominačnímu kritériu účast na ME v přespolním běhu. Sedmý za ním doběhl Damián Vích. Kateřina Divišová skončila v ženách na 13. místě, nicméně třetí místo v kategorii U23 jí zajistilo taktéž nominaci na ME. Další zlato přidal do duklácké sbírky v kategorii juniorů René Sasyn. I on se kromě titulu radoval z nominace na ME v krosu. 

Mistrovství Evropy se koná 9. prosince v nizozemském Tilburgu a Dukla na něm bude mít trojnásobné zastoupení - v kategorii U23 Jáchyma Kováře a Kateřinu Divišovou ze skupiny trenéra Červinky a v kategorii juniorů René Sasyna, který se připravuje pod vedením trenéra Sequenta. 

Oštěpaři zahájili

V plném tempu

probíhá od minulého týdne příprava všech nejlepších oštěpařů a oštěpařek Dukly. Zatímco Víťa Veselý a Nikola Ogrodníková se rozjížděli už od posledního říjnového týdnu v Harrachově a Bára Špotáková absolvovala úvodní výcvikáč v Jablonci, svěřenci Jana Železného se do toho naplno obuli před týdnem ve Špindlerově Mlýně.

     K dopoledním tréninkům v dosud příznivém počasí atleti využívají hlavně Krkonošskou přírodu. Kopce a povrchy všeho druhu, u přehrady v Přední Labské je i 300 m rovina. Nedělní sněhový poprašek roztál, takže to ani neklouže.

     Odpolední fáze probíhají většinou v posilovně či v hale

 

                                     

    Tvrdý servis na rychlém povrchu je nutnost,     pro oštěpaře žádný problém!

Letní čas!

Změny času hýbou Evropou,

tak se zřejmě vbrzku přidáme i my, ač většina lidí přežívá jarní a podzimní posun bez problému. Uvažované sjednocení letního a zimního (= normálního) času by mohlo být pro atlety, stejně jako všechny venkovní sporty jako třeba fotbal, cyklistiku, lyžování atd. nakonec pozitivní. Tedy tehdy, kdybychom celoročně přijali stávající letní čas. I když se umíme nějak zařídit i za současného stavu, umělé osvětlení nemůže být všude a denní nenahradí. Kdyby platil letní čas, tréninky, které jsem zoufale vyfotil s extrémní clonou a přesto je dojem z nich ponurý, by se odehrávaly za denního světla nebo aspoň soumraku.... 

AŤ ŽIJE LETNÍ ČAS!             

  

  

V Ambassadoru 10.11.

Vyhlášení ankety "Atlet roku"

bylo pro Duklu opět radostné. Z jedenácti oceňovaných atletů bylo 6 z našeho středu

       

     Atletkou roku se stala Nikola Ogrodníková, 3. skončil Tomáš Staněk, 5. místo obsadil Pavel Maslák, na 7. příčce skončil Jakub Vadlejch a 9. Jakub Holuša. Objevem roku se stal Lukáš Hodboď, trenérem roku Rudolf Černý.

     A Nikola si to užívala  

 

Začínáme !

Bára Špotáková v Jablonci

oficiálně zahájila přípravu na příští sezónu.

V pátek 9.11. medicinbaly v hale,                                           odpoledne úseky v Srnčím dole

  

  

Liška 90

 Donedávna činný ve výboru oddílu,

 ale hlavně hodně viditelný v době svého plného pracovního nasazení, se 3. listopadu 2018 v záviděníhodném zdraví dožil

J a n   L i š k a

     Trenér takových běžců jako byli Josef Odložil, Jožka Plachý či Lubomír Tesáček, dlouholetý šéftrenér atletů a předseda atletického oddílu Dukly si přišel v úterý 6.11. popovídat se svými vrstevníky z celého spektra Dukly i následovníky - ač v důchodu mnohdy ještě činnými. 

         

     Vlevo Václav Fišer - současný místopředseda oddílu, pod jehož vedením dosáhlo 6 dálkařů mety 8 m a více, který po Janu Liškovi převzal žezlo na Dukle a současně byl i šéftrenérem svazu(!). Nejlepší svěřenci např. Ján Leitner, Milan Gombala, Zdeněk Mazur, Jaroslav Priščák...

     Vpravo Zdeněk Váňa, klíčový spolutvůrce českého desetibojařského zázraku. Od 17 let (!) vedl Tomáše Dvořáka, k němu pak přidal mj. Jana Poděbradského, Kamila Damaška a Romana Šebrleho!

To je sestava!

Harrachov 2018

V říjnu začínáme !

     Téměř všichni atleti rozjíždějí objemovou přípravu v říjnu. A velká část Dukláků k tomu využívá až na momentálně chybějící posilovnu ideální prostředí v našem moderním ubytovacím zařízení přímo pod "Mamutem" v Harrachově.

     Pár obrázků z přelomu října a listopadu, kdy bylo tak plno, že dorost Martina Chyby musel vzít zavděk ubytováním mimo základnu Dukly, ovšem na tréninkách jsme se potkávali.

                     Jiřímu Kmínkovi se skupina slibně rozrůstá                                   

I oštěpaři běhají

Středeční Juliska

V říjnu se už na dráze nezávodí,

o to víc je na místě pravidelný trénink. Ve středu 17.10. se náš dorost a žactvo soustředilo na tartanovém půlkruhu před cílem.

  Martin Chyba se skupinou plnil testy SPS

       O kousek dál probíhal kruhový trénin pod vedením M. Buriana

               

     Alžběta Kratochvílová rozvíjela hravými prvky rychlostní schpnosti svěřenců