Aktuality

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >

Dvě stříbra

Z mistrovství ČR žactva 23.-24.9. v Břeclavi

Nečekaně početná výprava našeho žactva pod vedením obou obětavých vedoucích Lucky Drncové a Petra Hlavičky získala zásluhou Elišky Semecké každý den jedno stříbro. V sobotu na 60 m za 6,74, v neděli pak v dálce po velkém boji, když do 4. pokusů držela zlato, výkonem 6,68!

Finále si zaběhl 4. na krátkých překážkách Vojta Kupka za 13,87 (R 13,79). Na 1500 m skončila v osobáku 5:02,21 Edita Vaculíková na pěkném 9. místě. 150 m si zaběhla Marie Ljunggren, 20,18 v rozběhu, 100 a 200 m přek. Tereza Supová 15,72 a 32,93. Svůj běh vyhrála štafeta děvčat na 4x60 m Nováková, Vaculíková, Supová, Ljunggren za31,63. Oštěpem hodil Petr hron 41,91, což stačilo na 15. místo, v disku skončil s 29,91 m Viktor Vološin 18.

Všichni se moc snažili, v hodně nevlídném počasí padaly i velmi pěkné výkony, tak doufejme, že příští rok, většinou už v dorostu uvidíme tuto partu nejméně stejně úspěšnou!

Ještě Opava

Komentář vedoucí Gábiny dodám až ho nějak zpracuji

I chlapi vítězní

A to premiérově 2x,

protože, když se dosud vždy jen z Extraligy postupovalo a M ČR družstev začínalo od nuly, nechávali jsme poctu vítěze Extraligy konkurenci.

Tentokrát nás nový systém soutěží přinutil se závěrem 10.9. v Plzni

vyhrát jak Extraligu, tak Mistrovství republiky družstev!

A jsme tam

Víc než zaslouženě v ženské Extralize!

OPAVA 9. ZÁŘÍ 2017 - HISTORICKÝ POSTUP ŽEN

V baráži o ligu jsme dnes zvítězili nad druhým Kladnem o 77,5 bodu. Družstvo pod vedením velezodpovědné všudebodyhledající vedoucí Gábiny Dvořákové jelo na baráž do Opavy s velkým nadšením. To se znásobilo celkovou organizací zájezdu (hotel atp. Pepa Jičínský), takže druhý den závodní výletu byl nanejvýš pohodový. U děvčat byly k vidění vesměs maximální až famózní výkony, bohužel něco s větrem. A které se dnes dařilo méně, to už se v té atmosféře jako vždy ztratilo, zase podržela družstvo jindy.

To, že 5x letos družstvo nastoupilo a 5x jasně zvítězilo, byť ve velmi různých sestavách, dokazuje obrovskou sílu už i ženské atletiky na Julisce. Se stávajícím družstvem bychom měli Extraligu udržet další roky bez problémů, ale nezamíříme trochu k medailím!?

Na závěr poděkování všem, kteří mají na tomto úspěchu podíl. Samozřejmě v první řadě závodníkům, jejich trenérům, organizačnímu týmu a rodičům, kteří v případě potřeby dovezly na závody své úspěšné dcery.

Honza Friš vyhrál Opavskou míli

Tradiční silniční míli v Opavě vyhrál Jan Friš, který časem 4:05 vyrovnal traťový rekord Jakuba Holuši a Mateuse Demczyszaka.

V nabitém závodě se do čela dostal 300 m před cílem a první pozici před rakouským reprezentantem Vojtou a Polákem Drobnikem ve finiši uhájil. Na čtvrtém místě doběhl další duklák Jan Sýkora, který který dosáhl času 4:08.

Červinkovci a Dvořky

byly hlavními oporami v Edenu.

Nedělní mistroství ČR na Slavii zahájila v neuvěřitelném větrném souboji poslední pokusem vítězně v dálce Kateřina Dvořáková - 6,24 m!   Trenérka Gábina to připravila velmi dobře - skóre 1-2. Na medaile byl ovšem ještě trochu lepší  trenér Pavel Červinka, produkující hned 3 zlaté a jednu stříbrnou: Friš po sobotní pětce vyhrál i nedělních 1500 m za 4:01,65. Ještě šestý doběhl Šimsa za 4:04,40.

Na čtvrtce doběhla Alžběta Kratochvílová ve finále čtvrtá za 57,42.

Jáchym Kovář nakonec přesvědčivě utekl všem a stýpla vyhrál a k sobotnímu stříbru z pětky přidal zasloužené zlato.

BARÁŽ ŽEN O LIGU UŽ PŘÍŠTÍ SOBOTU !!

OBHAJOBA MUŽSKÉHO TITULU ZA TÝDEN V PLZNI !!!

Dvaadvacítky

M ČR do 23 let 2.-3.9. v Edenu

pro nás v první den znamenalo 1 vítězství, 2 druhá a 2 třetí místa. Double zaznamenali na 5000 m dlouhé trati svěřenci trnéra Červinky. Zvítězil Jan Friš - 14:40,97 před Jáchymem Kovářem - 14:42,49.

2. v trojskoku skončil  Jiří Zeman

výkonem 14,87

Třetí místa obsadily sestry Dvořákovy. Barbora zaběhla hladkou stovku za 11,95,

Kateřina pak překážkovou za 13,84 (R 13,73).

Čtvrtý na stovce finišoval dálkař Rusek v čase 10,83 (R 10,81).     Na 5. místě na 5000 m skončila jedna z opor ligového týmu  Markéta Podpěrová  - 17:43,99

11,92 m znamenalo 7. místo v trojskoku pro Karolínu Jirmanovou, 9. ve výšce se 1,63 m skončila Pavla Cabrnochová. Do zítřejších finálových bojů postoupila na 400 m Kratochvílová a na 800 m Vích se Sadilem.

Hejnová druhá,

Staněk pátý v Bruselském finále DL

Zuzka jen o 5 setin přišla o triumf, když zaběhla svoji trať letos nejrychleji za 53,93. Na pátém místě  skončil Tomáš Staněk výkonem 21,39.

Zlepšení

... a v cizích službách

to je druhé závěrečné kolo MPD juniorstva a dorostu 29.8. na Slavii, kde jsem stihl pár obrázků než jsem se uvařil. Lukáš Přibyl (vpravo) v čase 41,49 vybojoval 4 body v premiéře na 300 m přek za Atletiku JM.

Tereza Semecká si ve slávistickém  hodila osobák v oštěpu 34,93

Za Duklu (v juniorech 4.) bodoval nejvíc v trojskoku druhý Alessandro Pulese 12,41

Trojskok juniorek vyhrála Kája Jirmanová, zase za Slavii, výkonem 11,82, 3. místo pro Duklu (naše juniorky opět páté) vybojovala Rebeka Slanařová za 10,56. 1,43 m do výšky skočila a 4 body získala Valentýna Malíková. Na snímku se vyhřívá a čeká na pokus

Na 4. místě na 1500 m doběhl Michal Boudník za 4:29,12 a hned za ním Jakub Stádník - 4:36,66

"Velké" body (9) získala za 2. místo naše štafeta Macík, Mejstřík, Mikula, Pulese výkonem 46,13.

3. na stovce doběhl za 11,33 za AJM Jan Jirásek (druhý zleva)

Diamantová vítězství v Curychu,

Družstva ve Vysočanech, "překvapivě" zmoklý Jablonec

Začnu od toho nejpovedenějšího. Jakub Vadlejch výkonem 88,50 obhájil diamantový titul z loňska, výkonem 65,54 již popáté dominovala v této soutěži Barbora Špotáková.

Protřelý Kuba věděl, jak být stoprocentní a protože znal povrch na Letzigrund vytáhl správné hřeby do treter. Sebevědomí Němci si je nevyměnili a pak udiveně civěli na podrážky, není-li na nich lepidlo. Takto se jako všichni vítězové svezl na závěrečném čestném kolečku

Bára vyměřuje             A tohle neomrzí

Zuzka Hejnová v běhu na 400 m přek., běženém mimo rámec DL vítězně prokázala další letošní zlepšení na 54,13 a těší se na odvetu za MS, kterou bude poslední letošní DL v Bruselu za týden.

4. doběhl Pavel Maslák za 45,67, na 8. místě finišoval Jakub Holuša v čase 3:35,81. Janu Kudličkovi stačilo 5,33 m v tyči na 11. místo.

A atmosféra?  ÚŽASNÁ - takhle si diváci svítili a poté ještě ohňostroj, co to zkusit i v Praze na MJO?

Vítězný Jablonec a vůbec s přehledem celá 1. liga

V celé republice tropy, v Jablonci déšť a zima skoro celou dobu závodů,vyjasnilo se na odjezd. Mnoho opor se nám vyautovalo či omluvilo, jiné se naštěstí po zranění vrátily. I když jsme oproti minulým kolům o něco zjemnili nasazení, na výhru o 36 bodů i bez štafet to stačilo. Celkově jsme o 5 hlavních bodů, tedy jako nůž máslem projeli naší skupinou. Výkony odpovídaly počasí a někde i prázdninám, i tak za všechny, hlavně ty bodované nezbývá než poděkovat. Tak čísla opisovat a chválit tentokrát nebudu, aspoň pár fotek z mého okolí. Lituji, že nemám žádné běžkyně, ale v baráži kolem mě profrčí každá asi hodněkrát a snad nebudu tak otráven počasím. Báru Dvořákovou na oštěpu nikdo moc nefotí, ale na body ho házet umí: a  K. Bouší

Bezpečně do finále stovky Eliška Semecká a Kateřina Hýsková

Pavlu Cabrnochovou jsem žel na tyči nezachytil, tak aspoň jeden skok na výšce. A začalo vlhko...

Terka Semecká se nakonec na kouli dohodla s rozhodčími na 10,90 m (devadesáti centimetry si byli jistí, metry jim neseděly)

Dorost a juniorstvo v úterý 22.8. na Podvinném Mlýně

Prázdninové kolo na nepříliš oblíbeném stadionu mělo hezké počasí, ale foukalo. Naše "juniorská" družstva skončila na pátých místech, když naši nejlepší závodníci, jak známo, kvůli výměnnému posílení žen pro 1. ligu významně  bodovali za dorostence Atletiky Jižní Město a juniorky Slavie. Nakonec vlastně ani s nimi bychom nedali dohromady družstva schopná postupu. Nevím proč, ale ani s větrem do zad ke 4 m/s se ve Vysočanech rychle neběhá, takže skoro žádné osobáčky. O to lépe se skákala dálka (tak trošku i do hloubky) čehož využila k pěkným  4,85 m Valentýna Malíková, 4,76 Veronika Zedníková a 5,86 Eliška Semecká.

Na další kolo 29.8. na Slavii už vytáhnu i foťák, který jsem na minulém kole nepoužil. Tak se snažte dobře vypadat a hlavně ještě lepší výkony!