Facebook
Vyhledávání

Aktuality

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >

Nelez pod střechu!

Omezení není až tak horké, ale

nemusíte být ani úplně pod střechou, západní vítr dovede roznést vodu a otryskaný kovově chemický svinčík dost daleko. A může to padat, i když se právě na střeše nepracuje, můžete třeba něco vdechnout! Také kvůli občasnému rámusu síly startu raketoplánu:

Vřele doporuji rozcvičování a shromážďování jinde než jako obvykle na tribuně za cílem a prostoru na dráze v cíli před "parníkem".   

   

Opakuji původní vyhlášku vedoucího stadionu, která varuje univerzálně:

V pondělí 12.9.2016 byla zahájena rekonstrukce střechy hlavní tribuny

Práce budou probíhat po etapách, již od počátku se začne nad tunelem zleva (jižní strana), takže bude trvale zavřena horní brána a pravděpodobně nebude možno běhat kopce nad tunelem.

Rovněž budou uzavřeny schody za cílem, do tunelu bude nutno chodit zadním schodištěm (sever - start 100 m) nebo přes otevřenou část tribuny. Provoz tunelu nijak omezen nebude.

Zákaz vstupu bude též na ochoz pod hlavní tribunou (nad zelenými sedačkami).

Jak budou práce pokračovat bude postupně docházet k uzavírání přístupových komunikací, takže všichni uživatelé Julisky budou muset reagovat na aktuální situaci.

Dokončení je plánováno na květen 2017.

Tímto žádám všechny, aby respektovali vydaná nařízení a řídili se pokyny správy stadionu, bezpečnostního technika a zaměstnanců stavby.

Děkuji za pochopení, Radomil Skoumal správce objektu Juliska, mobil 724 048 849

     A JULISKA SE VŮBEC MĚNÍ

Vedle opravy střechy se usilovně pracuje na přípravě vržiště v prostoru bývalého neudržovaného tenisového kurtu.

  

  

Opět medaile z vícebojů

Tentokrát bronzovou medaili

vybojoval Vojtěch Kupka na Přeboru Prahy 8.-9.10 2016 na stadionu Sparty ve Vysočanech. Ve studeném deštivém závodě nasbíral za výkony 14,26 (100 m př.), 22,24 (disk), 2,57 (tyč), 33,19 (oštěp), 7,88 (60 m), 5,67 (dálka), 9,26 (koule), 1,49 (výška) a 3:10,98 (1000 m) celkem 4201 bodů.

     Nejlepší z našich děvčat Tereza Supová na 17. místě dosáhla 3142 bodů, Alicia Joklová skončila 22. za 2994 bodů, Veronika Zedníková byla 23. s 2827 body a Eliška Semecká závod nemohla dokončit ze zdravotních důvodů. Podrobnější výsledky děvčat jsou na webu ČAS, kde je "drobná" nepřesnost (děvčata oštěp 500 g, ne 600, jak se píše). Větší nedorazy byly v pořádání (nedodržování některých pravidel) a nevlídnosti některých necitlivých rozhodčích. Zřejmě máme žáků, jejich trenérů a nadšených rodičů zbytečně mnoho, tak je trochu otrávíme, když nás ten déšť a zima tak nebaví ...

     Gratulujeme k početným osobním rekordům a děkujeme za zlepšující se reprezentaci Dukly v této kategorii!

     Obrázky jsou v sobotní reportáži, jestli nějakou cestou dostanu Vojtu na stupních přidám ho sem.

  

Běchovice

trochu zapomenuté M ČR

v silničním běhu na 10 km (kde nejsem, to občas nestíhám), ale hlavně jsem tam Duklu moc nečekal. Takže po 14 dnech sděluji milé překvapení v podobě 28. místa absolutně, ale hlavně 5. místa v kategorii juniorů Damiána Vícha v čase 34:22.

  

Kupka 267

Asi nejpozoruhodnější výkon

naší žákovské reprezentace na Přeboru Prahy ve vícebojích žactva v nehostinném Podvinní zaznamenal Vojta Kupka v tyči, když se za deště a 8°C dostal ve svém prvním tyčkařském závodu přes laťku na výšce 2,67 m.

  ... no do Kudličky ještě daleko, ale velmi dobře rozjetý závod, po 4 disciplínách 4. místo ze 30 startujících.

     Moc potěšitelný je zájem trenérů Drncové a Hlavičky o všestranný vývoj mladých atletů. To se přeneslo na jejich svěřence i jejich ve velkém počtu přítomné rodiče. V první polovině 45 členného závodního pole jsou i naše děvčata Alicia Joklová, Tereza Supová, Eliška Semecká a Veronika Zedníková.

                            

        

   

Stoprocentní úspěšnost

Ale také jediná radost pro Duklu

     Jediná naše startující, juniorka Dominika Paťková vyhrála sedmiboj na krajském přeboru 1.-2.10. na Julisce. Boj to byl až do konce, na 800 m musela běžet osobák! Domča složila 4076 bodů.

      

  Nejšikovnější dorostenka Míša Treglerová - 4453 bodů

   

    Překážky většinou skutečně překážely

               

            

 Disk s otočkou                                                                       či raději "na jistotu" bez?

   

 Veselá tyč, sice v dešti, naštěstí bez úrazu, ač někteří pro vlastní zmrzačení udělali maximum...

                       

  Trenéři to uhlídali, pozorný "Šára" (dolní obr.), zato pan Beran raději odvrací zrak...                                        A Luďa Svoboda opět u desetiboje (vbrzku si ho  užije!)

     

 Oštěp

     

    taky jeden za šedesát...  A nakonec výklus        

                 

      

      A hotovo. Úplně.       

    Ještě mám plno dalších snímků, možná ještě lepších. Jsou v základním menu (docela dole) jako Obrázky z vícebojů!

Domča chce vyhrát

Víkendový Přebor Prahy ve vícebojích

na Julisce (!)  přinesl optimální atletické počasí, které spolu s uvolněnou atmosférou přispělo k záplavě osobních rekordů. Jediné co chybí jsou zejména mladí atleti Dukly, kteří jsou zřejmě hrozně přetažení, někteří (hlavně dorost) po asi tak dvou podzimních startech. Takže juniorky 2. v ČR a dál nic...  No snad uvidíme za týden na vícebojích aspoň naše starší žactvo.

     Jediná v dresu Dukly závodí sprinterka - oštěpařka Dominika Paťková, které o 36 bodů na 2. místě bojuje o titul. Stejně jako většina trenérů úspěšných pražských mládežnických oddílů (USK, Slavia, Jeseniova, Sparta, Kotlářka) rád tímto osvědčeným způsobem atlety připravuji všestranně (aspoň trochu se na to připravit každý musí), a to jak sprintery, tak skokany či vrhače.

     Domča skáče do výšky                                                      a vyhrává dvoustovku

         

  Start 100 m zleva Jiří Mulač (Sparta - oštěp), Zdeněk Kubát (Stodůlky - trojskok), oba ode dneška SDJ Dukla ...

       

   Když nejsou Dukláci, tak jak si to nejopravdovější pražští atleti užívali

 3 měsíce po porodu (miminko v kočkárku ne a ne usnout...) Lucie Osobová 150 cm ve výšce a vedení po prvním dni soutěže žen!                            Sparťan

   

a Slavie

  

             i Stodůlky  

Druhé v ČR

Juniorky v Českých Budějovicích obhájily

     druhé místo z loňského finále Mistrovství republiky družstev, když opět skončily za spojenou Moravou ukrytou pod firmou AK Olymp Brno. I když jsme letos získali o 6,5 bodu více než loni, stejně nám 80 bodů chybělo. Stavěli jsme na disciplínách, které se nám momentálně daří hlavně proto, že na ně máme v této kategorii trenéry. Sprinty a horizontální skoky tlačí hlavně Gábina Dvořáková a Kuba Jirman, běhy vede Michal Novák, tyčkařky jsme úspěšně přihostovali z Kladna, další sprinterky pak ze Slavie. Největší díru co se týče možností družstva jsme měli ve vrzích, kde ze 4 disciplín jsme získali celkem 8 bodů, zaplaťpánbůh aspoň za ně. Tak díky účastnicím-medailistkám i těm, kteří se podíleli na postupu, připravovaly se na finále a nakonec buď nemohly startovat či se v průběhu závodu zranily, díky vedoucímu družstva, který pro úspěch dělal nemožné a trenérům závodnic.

  Největší finálové opory (mimo hostujících)

                  

                                   

     Ve velké formě zastihl konec sezóny sestry Dvořákovy, které si vesměs vytvořily SB a na 200 m dokonce osobáky. Barbora zvítězila na 100 m za 11,96 a v dálce za 5,92, na 200 m doběhla čtvrtá - 24,57. Kateřina byla nejrychlejší na překážkách - 14,07, 2. v dálce - 5,67, 3. na 200 m - 24,55. Nikola Pöschlová vyhrála tyč s 3,82, 2. skončila v trojskoku s 11,13 a 5. na překážkách - 15,47. Vítězné byly obě naše štafety: krátká v sestavě Paťková, Kalvová, Dvořáková B., Dvořáková K. "na jistotu" za 48,60, dlouhá D´Ambrosca, Šimková a opět sestry Dvořákovy  - 3:56,29. 

     Další druhá místa: 800 m Anna Šimková 2:18,17 (+ 5. na 400 m př.- 64,80), výška Pavla Cabrnochová, tyč Sabina Pöschlová 3,62, která byla ještě 4. ve výšce se 1,63. 3. doběhla Sára Janušková na 1500 m - takticky za 5:07,34, ještě si dala půlku - 4. za 2:19,34. Na 5. místě skončila Aranka Chalupníková na 3000 m - 11:26,44, také 6. na 1500 m - 5:16,01 a 5. byla i Karolína Jirmanová v dálce  s 5,39.

    Kája ještě před zraněním        Výškařky: 6. Rebeka Slanařová (1,60) a Cabrnochová

                

5. skončila v oštěpu Dominika Paťková - 35,80, která v dálce skočila na 6. místo 5,29. Na 6. místě bodovala ještě Šárka Kalvová na 400 m přek. - 65,35 a štafeta 4x 100 m D´Ambrosca, Sladovníková, Pöschlová N. a S. - 51,17. No a díky i za další body a snahu.

     Body pro družstvo: B. Dvořáková 34, K. Dvořáková 33, N. Pöschlová 27,25, Šimková 17,75, S. Pöschlová 17,25, Janušková 15, Paťková 14,75, Cabrnochová 11, Chalupníková 11, Kalvová 8,75, D´Ambrosca 6,25, Jirmanová 6, Slanařová 5, Čadová 4,5, Sladovníková 4,25, Bouší 2, stříbrnou sestavu doplnily do počtu 18 závodnic Marešová a Chaloupecká.

     V úvodu závodů  třeba 31 našich bodů v dálce vystrašilo šéfa Olympu Brno Sečkáře natolik, že ho bylo pěkně slyšet, žel neděsili jsme ho do až konce... I Domča tu bodovala

                                     

     Fotky ze stupňů nemám, došla baterie - určitě má akreditovaný fotograf Jirman st.!

Ne, ne, před koncem neodešel, ač to vypadá   

         

Ostrý čtvrtek 22.9.

Ministerstvo obrany, mladší žactvo, hodnocení roku

Ministr a olympionici

    Tradiční přijetí ministrem obrany si odpoledne užili úspěšní armádní olympionici. Ministr velmi ocenil všechny přítomné finalisty. Ministr Stropnický sice v Riu osobně nebyl (podle jeho vyjádření se tam i tak zviditelňovalo politiků až až), ale pozorně sledoval televizi, což bylo znát na jeho komentářích, které měl k jednotlivým závodníkům i trenérům.

  

Žactvo na Julisce

     Ve stejnou chvíli začalo na Julisce utkání mladšího žactva. Svěřenci Martina Bendla  a Pavly "Papáji" Vozárové (na snímku)        podávali pěkné výkony: Děvčata skončila v B skupině Městského přeboru družstev třetí, kluci osmí.

Z kluků byl 3. ve výšce (1,34) Michal Sup (a 4. na 150 m - 21,58)

                          no ještě je na čem pracovat....                        2. místo vybojoval Štěpán Pavlas výkonem 7,99 v kouli.

     Z děvčat nejvíc bodovaly vítězky: 150 m Eliška Nováková 20,91; 800 m Edita Vaculíková 2:36,29 a v kouli Tereza Masopustová 8,84, která byla i třetí v kriketu - 37,97. Dobré body získala za 3. místo na 150 m Markéta Šimková, 4. m. na 60 m Adéla Kadlecová za 8,88, pátá doběhla štafeta Šimková, Nováková, Jelínek, Sup.

   Za vzornou reprezentaci oddílu děkujeme i dalším, kteří závodili, Kláře Matouškové a Žofii Mrázkové.

     Večer v baru

      Ve VIP prostorách fotbalu se rozloučili se sezónou dospělí atleti Dukly. K závěrečnému hodnocení jsme nedorazili v obvyklé síle. Závody i společenské akce se po OH neobvykle protáhly a řada opor již tráví dovolenou. I tak to bylo příjemné - Jirka Šimice jen chválil...  (a chutné)

                       

      

                                                                                                                                                      

Bronz a brambora

Na M ČR žactva 17.9. a 18.9. v Jablonci

     Sobota 17.9.

Eliška Semecká nejprve vybojovala 4. místo na 100 m přek. v čase 14,77 (R 14,59 w), po půlhodině si za 7,88 na šedesátce (R 7,87w) odnesla bronzovou medaili.

 Start a první metry jsou Eliščinou silnou stránkou

      

 Čtvrté místo tolik nebolí, když osladí opravdová cukrová brambora...

                          Vojta Kupka se proběhl na překážkách i po kolizi v pěkném čase 14,30.

                              

  I když trenérka Lucka Drncová a rodiče byli spokojeni, Vojta jako obvykle bručel, zasmál se jen na fotku. Možná sám na sebe nemusí být tak přísný, jen trpělivě pracovat. No jsme zvědavi na nedělní dálku!

             

     Neděle 18.9.:

Tak dálka Vojtovi nedopadla, jen 5,11. Zato velký osobák na 200 m přek. - 27,80 (4.R). Čtvrtý v rozběhu na 150 m skončil i Ondřej Macík také v PB 18,00, sedmý v rozběhu doběhl Pavel Pavlas - 18,67. Dobře běžela Semecká rozběh na 150 m, v němž skončila 2. za 19,33, do finálového startu ji nepustil trenér aby se neopakovaly hrozící opakované trable se svalem.

   

Dozvuky Ria

Účastníci OH se 13. září opět sešli

aby zavzpomínali, osvěžili olympijská přátelství a ti úspěšní přijali ocenění od nejvýznamnějších politiků ČR.

 Na zahradě Kramářovy vily

     

     Blahopřání premiéra                  A jak to Petro děláš aby sis nic při tenisu nezlomila?

  

 Po premiérské gratulaci následoval přesun na Staroměstskou radnici, kde jsme obdrželi medaili od primátorky Krnáčové a následovala autogramiáda u Husa.

  

Fronta na podpis   

    Finále bylo na Hradě:   Tak kam vyrazíme?                                     No třeba sem                                                 

                       Pan prezident byl velmi pozitivní, dobrým slovem nešetřil !

    

 Pozval i ty, kteří tentokrát na medaile nedosáhli, protože jak říkal (volně reprodukuji): "Už kvalifikace na svátek nejlepších sportovců světa je velkým úspěchem každého účastníka".

          

 Zatímco atleti či veslaři (Mirka Topinková-Knapková) si teď klidně pivo dají, to tenisti mají smůlu, ti létají světem celý rok a přechodné období v podstatě neznají. Takže Bára Strýcová i  Lucka Šafářová  "suší" s limonádou.

                                     

     Mile mě zaujal přístup našeho ministra Martina Stropnického, který spolu s ministryní školství Valachovou jako jediní absovovali jak setkání na vládě, tak hradní přijetí. Ostatní vládní a parlamentní činitelé se celé odpoledne a večer kolem neunavitelných sportovců střídali. O přízni ministra obrany, kterou na Dukle požíváme svědčí i skutečnost, že od olympiády to bylo potřetí, kdy se osobně a aktivně zúčastnil akcí na Julisce či s příslušníky Dukly spojené!