Facebook
Vyhledávání

Aktuality

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >

Postup na MČR pro dorostence

 Mistrovství Čech na Slavii určilo postupující týmy.

Druhé místo na Mistrovství Čech vybojovalo naše družstvo dorostenců. Můžeme se tedy těšit na mistrovství České republiky družstev v Ostravě 28.9. Určitě najdeme i nějaké bodové rezervy a pokusíme se zabojovat o medaile.

Družstvo dorostenek obsadilo sedmé místo a dosáhlo dobrého výkonu. Na mistrovství Čech už jde jen těžko uspět s týmem deseti dívek a jedné hostující. I tak patří holkám velký obdiv za bojovnost.

Vedoucí družstev Martin Chyba

19_MČech_dorost

Starší žactvo nezklamalo.

 Přebory Prahy staršího žactva na Slavii.

Starší žactvo se pokusilo v konkurenci nejlepších žákovských týmu z Prahy vybojovat body pro tým a potvrdit svoji stabilní výkonnost z celé sezóny. 

O vítězství ve svých disciplínách a 11 bodů se postarali: Kateřina Brdičková, která ovládla 1500 metrů překážek, Kristýna Dvořáková, která vyhrála 1500 metrů a David Zedník, který odolal ataku ve finiši na 3000 metrů chuze a došel si pro vítězství.

Nejlépe bodujícími závodník byli: Jan Mozga, který za 2 čtvrtá místa bral pro tým 14 bodů a Michal Sup, který za třetí místo v tyči a páté v dálce nasbíral stejný počet bodů. Andrea Grabovská se třinácti body byla nejlépe bodující žákyní našeho týmu.

Na závěr klání byly na pořadu již tradičně štafety. Naše družstva se neztratila, ba naopak. Štafeta dívek na 4x300 metrů zvítězila a žáci doběhli druzí. Obě naše "dlouhé" štafety uvídíme i na nadcházejícícm MČR žactva v Kolíně.

Starší žákyně skončily těsně šesté a starší žáci obsadili páté místo. Vzhledem k menšímu počtu startujících za naše družstvo je to krásný výsledek. Pro příští sezónu se pokusíme využít celou soupisku a třeba se podaří lepší výsledek.

Výsledky naleznete >>ZDE<<

Děkuji všem, kteří se zúčastnili.

Autor: Pavel Javůrek

Postup dorosteneckých družstev.

Finále Čech čeká naše družstva dorostenců i dorostenek.

Družstva dorostenek a dorostenců TJ Dukla Praha se umístila na druhém postupovém místě městského přeboru. Silnější týmy poskládali jen na Slávii, kde budou 14. 9. hostit finále Čech i za naší účasti. Dramatický byl především souboj chlapců s atlety SK Jeseniova Praha, kteří poskládali také silný tým s postupovými ambicemi. Vzhledem k tomu, že juniorské a dorostenecké kategorie nemají na podzim výrazný vrchol, určitě se pokusíme nastoupit znovu co nejsilnější a zabojovat o postup na MČR.

Děkuji za skvělý přístup a budu se těšit 14. 9.

Vedoucí družstva dorostenců a dorostenek Martin Chyba

2019_MPD_dorost

Naše úspěšné družstvo dorostenců a dorostenek

Dorostenci po IV. kolech: Dorostenky po IV. kolech:
1. ASK Slavia Praha 612 bodů 36 hlavních 1. ASK Slavia Praha 542 bodů 32 hlavních
2. TJ Dukla Praha 520 32 2. TJ Dukla Praha 428 bodů 27
3. SK Jeseniova Praha 460 28 3. SK Kotlářka Praha 282,5 bodů 23
4. SK Kotlářka Praha 133 19 4. PSK Olymp Praha 216 bodů 17
5. SC Radotín 106 18 5. USK Praha 231,5 bodu 16
6. Spartak Praha 4 101 17 6. SK Aktis Praha 137 bodů 11
7. AC Sparta Praha 87,5 13 7. A.C. Sparta Praha 137 bodů 10
8. PSK Olymp Praha 62 8 8. SK Jeseniova Praha 76 bodů 8
9. Atletika Hostivař 46,5 7

Rekonstrukce "parníku", konečně

 Od 1. srpna je to STAVBA,

naštěstí je se zhotovitelem domluvena možnost omezeného využívání objektu, který bude oficiálně uzavřen. Bude ponechána možnost nechat v parníku bloky či tahadla, fungovat budou ledovače.

! V každém případě je ovšem nutno respektovat pokyny pracovníků firmy, která rekonstrukci provádí ! 

Ondra Tůma přivezl medaili z olympiády.

 Olympiáda dětí a mládeže našim barvám přinesla jeden cenný kov.

 Kvalifikací prošel náš jediný zástupce a to Ondřej Tůma. Vyhrál 300 metrů za čas 42,49 s a druhý skončil na trati 60 metrů v čase 8,15 s. Nominaci tedy obdržel na tyto 2 disciplíny a také do štafety, takže ho čekal velmi náročný program.

Olympiáda se uskutečnila v Liberci a Jsblonci nad Nisou. Atletické disciplíny probíhali na stadionu v Jablonci nad Nisou. Ondra v pondělí 24.6. absolvoval rozběh na 60 metrů, kde postoupil časem 7,98 s. Za mírného protivětru jen těsně zaostal za osobním rekordem (7,95 s). Hned odpoledne ho čekalo semifinále. Z něj postupovali do finále nejlepší 3 z každého ze dvou běhů a další 2 na čas. Ondra doběhl na čtvrtém a časem mu to na postup stačilo. Čas 8,04 s byl v protivětru -2,7 m/s slušný.

2019_LODM_Tuma_60m

Hned druhý den, tedy v úterý v poledne bylo v plánu finále mladších žáků na 60 metrů. Ondra se popral se závodem statečně a výsledným časem 8,03 s (vítr -2,2 m/s) obsadil krásné šesté místo. Na odpočinek nezbývalo mnoho času. Ještě ten den odpoledne čekala na Ondru třístovka a její rozběh. Pouze vítěz si zajistil přímý postup do finále a tak byla taktika jasná. Ondra před startem patřil k favoritům rozběhu a tak se snažil pošetřit co nejvíce sil na středeční finále a v poklidu vyhrát rozběh. To se nakonec povedlo a časem 40,70 s, což bylo jen těsně za osobním rekordem, překvapil nejen sebe, ale také trenéry a celou skupinu, která ho podporovala. 

Třetí den a další 2 závody. Únava už byla znát, ale touha po medaili byla větší. Na startu třístovky patřil Ondrovi druhý nejlepší čas a tak si po právu věřil na jeden z cenných kovů. Závod odstartoval a Ondra vyběhl s rozvahou a se strategií šetřit síly na závěr závodu. Zbytek startovního pole mu sice utekl, ale v závěru se ukázalo, že taktika nebyla vůbec špatná a Ondra skvělým finišem cíloval na třetím místě a to v novém osobním rekordu 39,87 s. Obrovská radost mohla propuknout. První velká medaile. 

2019_LODM_Tuma_medaile

V závěrečné štafetě 4x 60 metrů doběhlo pražské kvarteto s Ondrou na druhém úseku na pěkném pátem místě. Na medaili jim chybělo 45 setin.

Děkujeme Ondrovi za vzornou reprezentaci a přejeme mu ať se atletika stane jeho srdeční záležitostí.

Výsledky naleznete >>ZDE<<

Autor: Pavel Javůrek

Bylo veselo a určitě zase bude.

 Závěrečnými závody a vyhlášením zakončily přípravky sezónu.

 Ještě než se děti rozutečou do všech koutů naší krásné země a někdo ještě mnohem dál, tak se rozloučí s atletickou sezónou. Respektive již se rozloučily posledními závody. Běželi jsme 300 metrů. Po mnohých odkladech způsobenými horším počasím nebo fotbalovými zápasy jsme se konečně dočkali. Na závěrečný závod a vyhlášení dorazilo 100 dětí napříč všemi kategoriemi přípravek.

Za krásného slunného počasí jsme atletické odpoledne využili nejen k závodům a vyhlášení, ale také jsme společně s dětmi hráli hry a sportovali s úsměvem. Od třetí hodiny odpolední se pomalu scházely děti, natěšené, plné očekávání. Na začátku nemohly chybět hry na rozběhání a pořádná rozcvička.

2019_přípravky_rozcvička

Trénérka Erika se společně s dětmi důkladně rozcvičuje na pohybové hry a hlavně na závod, který je čekal.

Trenéři si připavili pro děti mnoho her a zábavy. Nechybělo přetahování lanem, boj o vlajku, ocásky a jiné zábavné hry. 

2019_přípravky_hra

V průběhu odpoledne děti závodily v běhu na 300 metrů. Ty nejrychlejší tuto trať zvládli za 52 vteřin!

Nejrychlejší byl Kuba Šedivý v čase 52,1 s. Arnan Marášek doběhl v čase 52,4 s a mezi dívkami vyhrála Matylda Pišťáčková v pěkném výkonu 52,8 s.

2019_přípravky_závod_300

Na závěr nesmělo chybět vyhlášení za celý rok. Vyhlašovali jsme každý ročník a kluky a holky zvlášť. Medaile a diplomy budou památkou na sezónu 2018/19.

2019_přípravky_vyhlášení

Skupinové focení a vysmáté nejen děti, ale i trenéři. Tak to má vypadat. Sportujeme s úsměvem a sportujeme rádi!

2019_přípravky_skupina 

Přejeme nejen dětěm ale i rodičům krásné lěto. Jsme rádi, že je atletika baví a děkujeme rodičům za jejich podporu. Všichni se opět uvidíme v září a hned si ověříme co jsme o prázdninách zapomněli.

Výsledky závodů přípravek za celý rok naleznete >>ZDE<<

Fotografie od Tomáše Sekaniny najde >>ZDE<<

Autor: Pavel Javůrek

Starší žactvo se nenechalo zahanbit.

Přebory Prahy staršího žactva na Děkance přinesly pěkné výkony. 

 Ve čtvrtek a v pátek 13. a 14.6. se naše starší žactvo poměřilo s těmi nejlepšími vrstevníky v Praze. Celkem pro náš oddíl vybojovali 5 medailí. 

Ve čtvrtek nejdříve překvapil postupem do finále na 100 metrů překážek Norbert Marášek. Po pádu jednoho ze soupeřů si ve finále dokonce doběhl pro bronzovou medaili a zahájil tak úspěchy našeho oddílu. Čas 15,48 s byl velmi kvalitní. Michal Sup si připravil hned trojici technických disciplín ve kterých chtěl uspět. Limitován delší dobu zraněním šetřil pokusy v tyči a vyplatilo se. Výkon 310 centumetrů mu stačil na druhé místo. Ve stejnou dobu probíhal hod oštěpem, tak měl Michal opravdu napilno. V rozhazování dokonce přehodil hranici čtyřiceti metrů. V závodě se mu to však nepodařilo a tak s výkonem 37,46 m bral čtvrté místo. Jan Mozga si rozložil disciplíny rovnoměrně do obou dnů. Ve čtvrtek absolvoval 300 metrů a skončil těšne za medailemi. Výkon 38,51 s byl parádní.

2019_přebory-prahy-žactva_mozga

Jan Mozga po startu na 300 metrů.

O zakončení prvního dne se postala již tradičně štafeta na 4x 60m. Naši žáci běželi ve složení Hrubý, Walter, Pavlas a Mozga. Celkem skončili na šestém místě v čase 29,23 s. Na medaili jim chybělo 45 setin sekundy. O to víc to může mrzet, protože se klukům nepovedla ani jedna předávka.

2019_přebory-prahy-žactva_hruby

Tobiáš Hrubý po startu na 60 metrů.

Druhý den byly na pořadu závody na 150 metrů. Andrea Grabovská doběhla páta v čase 19,71 s, Tobiáš Hrubý sedmý v čase 18,44 s a Štěpán Pavlas o místo za ním v čase 18,73 s. Na osmistovce se představila Karolína Štélová, která pěkným osobním rekord 2:27,03 s doběhla na čtvrtém místě. V závodě na 200 metrů překážek jsme měli hned dvojí zastoupení. Jan Mozga a Tomáš Walter chtěli pokořit své osobní rekordy a oba doufali v medaile. Nakonec se jim podařilo svá maxima pokořit, medaile z toho byla však jen pro Honzu Mozgu. Jejich časy 28,11 s, resp. 29,98 s. Premiéru na přeborech zaznamenal stýpl žákyň. Na trať 1500 metrů překážek se vydala i naše Kateřina Brdičková a rozhodně toužila po medaili. Od začátku závodu se držela na druhém místě a tak doběhla i do cíle. Jeji čas 5:35,53 s. Na závěr přeborů se běžela štafeta 4x 300 metrů. Nejprve naše děvčata ve složení Svobodová, Štélová, Brdičková a Grabovská dlouho bojovala o medaili, ale nakonec to bohužel nestačilo a odnesla si nepopulární bramboru. U kluků byla radost o poznání větší. Ve složení Pavlas, Hrubý, Walter, Mozga si doběhli pro třetí místo v čase 2:38,97. 

2019_přebory-prahy-žactva_štafeta_4x300

Pavlas, Hrubý, Walter a Mozga na stupních vítězů po štafetě na 4x 300 metrů.

Výsledky naleznete >>ZDE<<

Gratulujeme všem závodníkům za jejich výkony a děkujeme trenérům za přípravu.

Autor: Pavel Javůrek

4 zlaté a jeden oddílový rekord.

 Přebory Prahy mladšího žactva na Podvinném mlýně.

 V neděli 9.6. a v pondělí 10.6. naše mladší žactvo zavítalo změřit síly na stadion atletického oddílu A.C. Sparta Praha. Přebory Prahy, které byly rozděleny do dvou dnů, nabídly skvělou podívanou, ale také vysoké teploty. S určitou pravidelností jsem si zvykli na vysoké teploty pokaždé když přijedeme na Podvinný mlýn. Bohužel vždy bojujeme o každý kousek stínu, protože na stadionu není tribuna a tak všichni hledají aspoň kousek pro sebe, kde se na chvíli ukryjí před úmorným teplem. 

Vysoké teploty zřejmě nevadily Hedě Mikolášové, které opět posunula hranici oddílového rekordu mladších žákyň na 800 metrů. V sólo závodě si doběhla pro vítězství v čase 2:21,75 s. Nejen, že za skvělý výkon obdržela titul přebornice Prahy, ale mohla se pyšnit i nejlepším výkonem mezi chlapci.

Přebory_Prahy19_mlž_Mikolasova

Heda Mikolášová držitelka oddílového rekordu na 800 metrů

První den sme měli na startu třístovky našeho kvalifikanta na Letní Olympiádu dětí a mládeže Ondru Tůmu. V nabité konkurenci to Ondra neměl mít vůbec jednoduché, ale jak se později ukázalo, osobní rekord o 2 vteřiny a skvělý čas 40,67 s nedal nikomu šanci a Ondra s přehledem vyhrál. Druhý den Ondra nastoupil na start závodu na 150 metrů, kde opět nenašel konkurenci a v čase 19,42 s si doběhl pro druhé zlato.

Štafety na 4x 300 metrů měly velké ambice na medaili. Štafeta dívek ve složení Machová, Zemanová, Ayeni a Mozgová do poslední chvilé bojovala o stupně vítězů. Nakonec se jim to bohužel nepovedlo i přes mohutný závěr Elišky Mozgové. Děvčata obsadila čtvrté místo. U chlapců probíhal závod o mnoho lépe a od začátku jsme se drželi v první dvojici a drželi si jistotu medaile. Na posledním úseku Ondra Tůma ukázal všem, že jeho včerejší vítězství na této trati nebyla náhoda a kluci si doběhli v čase 3:00,26 s pro zlaté medaile. Ondra Tůma tak získal 3 zlaté a stal se nejúspěšnějším závodníkem. 

Přebory_Prahy19_mlž_stafeta_Caha, Tuma, Dolezal, Grabovski

Vítězná štafeta na 4x 300 metrů Čáha, Tůma, Doležal a Grabovski

Mezi další kvalitní výkony patřilo čtvrté místo Adama Grabovského na trati 60 metrů v čase 8,58 s (protivítr - 2,8 m/s). Tomáš Čáha na 60 metrů překážek doběhl na osmém místě v čase 10,85 s (rozběh 10,69 s) a v kouli skončil ještě o místo lépe a to výkonem 8,62 m. Jonáš Doležal v hodu kriketovým míčkem výkonem 45,46 m překvapil všechny a skončil na krásném devátem místě.

Přebory_Prahy19_mlž_Zemanova_Machova_Mozgova

Zemanová, Machová a Mozgová soupeří na trati 150 metrů.

Gratulujeme všem závodníkům a trenérům. 

Výsledky naleznete >>ZDE<<

Autor: Pavel Javůrek

Jaro 2019

 Velmi stručně co se událo v oddíle

 Atletické jaro 2019 na Julisce

     Tentokrát začneme od konce, protože v nás ještě pořád doznívá úspěšný Memoriál Josefa Odložila, na který v krásném počasí v pondělí 3. června přišlo na pražskou atletiku neuvěřitelných skoro 4000 diváků.  

     Dvě disciplíny hlavního programu měly naše vítěze. Na dlouhých překážkách se do velké formy vrací Zuzana Hejnová, která atletický ovál s deseti překážkami 0,76 m vysokými oběhla za 55,02 s. Oštěpař Jakub Vadlejch zopakoval své loňské prvenství, tentokrát výkonem 85,75 m.

Koulař Tomáš Staněk ve výkonu sezóny 21,19 skončil na 2. místě nabité soutěže. Vítězslav Veselý byl v oštěpu 3. výkonem 82,85 m.

Dobře běžela reprezentační štafeta 4x 100 m s duklákem Velebou a jeho svěřencem Záleským, která potvrdila český rekord z Jokohamy (38,77), tentokrát výkonem 38,94. Sice „až“ šestý, ale v osobním maximu 14,11 zaběhl překážky talentovaný mladík David Ryba, na 800 m se zlepšila Renata Vocásková – 2:05,16, Jan Kudlička výkonem 5,45 skončil v tyčkařském souboji na 2. místě.

     Pěkné výkony byly dosaženy i v předprogramu – Dukla mítinku. Dorostenka Semecká vyhrála 100 m přek. za 13,92, oštěpařka Andrejsková hodila 56,96 m.

     Diamantová liga v Římě následovala hned 3 dny po Memoriálu - 6.6. Jen dukláci byli českými účastníky. I diamantový come back Hejnové vyšel, časem 54,82 skončila na 3. místě. Oštěpařky Ogrodníková – 62,02 a Špotáková – 61,51 skončily na 6. a 7. místě, desátý v kouli byl Tomáš Staněk. 

     Vraťme se ovšem k začátku sezóny. Ještě v květnu dozrávala forma našich nejlepších „v teple“, na kanárském Lanzarote a v Lisabonu.

    8. května v Olomouci se po roční pauze vrátila k oštěpu juniorská šampionka Nikol Tabačková výkonem 54,41 m, který jí zajišťuje účast na „Evropě 22“.

Na světovém štafetovém šampionátu v Jokohamě si výkonem 3:03,72 vyběhla účast na letošním MS v katarském Doha štafeta 4x 400 m, ve které běželi i dva dukláci - Pavel Maslák a Vít Müller.

 

    Daří se nám práce s mládeží: Jak chlapecké, tak dívčí dorostenecké družstvo pod vedením Martina Chyby jsou průběžně na 2. postupových příčkách, které vybojovala ve středu 15.5. v utkání Městského přeboru družstev na Děkance. Neskutečně úspěšný byl pro nás Přebor Prahy dorostu a juniorstva 25.-26.5. v Edenu. 9x pražské zlato a nepočítaně dalších míst na stupních vítězů, to tu ještě nebylo: 100 m a 100 m přek. dor. vyhrála Eliška Semecká, 200 m dor. David Ayeni, 800 m dor. Edita Vaculíková, 3000 m jun. Marek Voborský, 2000 m přek. dor. Maximilian Matolín, tyč dor. Jan Türk, Tobiáš, Matolín, Minol a Kořínek byli nejrychlejší štafetou na 4x 400 m, stejně tak Joklová, Vaculíková a Supová s Červinkovou.

   

     Extraliga mužů a žen 18.5. v Plzni přinesla našim mužům 2. místo, ženy skončily 4. Z individuálních výkonů v mnoha případech při prvním letošním startu stojí za zmínku např. oštěp Ireny Šedivé 60,31, na dvoustovce zahájila Zuzana Hejnová sezónu za 24,29, 3000 m přek. vyhrál Jan Friš – 9:01,13, výšku Martin Heindl s 2,18 m, kladivo Kateřina Šafránková – 69,25, no a samozřejmě své disciplíny vyhráli i Müller, Kudlička a Prášil. Potěšila forma hostující juniorky Nikolety Jíchové s limitem na ME juniorů na 100 i 400 m překážek a dorostenky Terezy Eleny Šínové na 100 přek. a v dálce (6,17!).

    Barbora Špotáková po druhém návratu z mateřství házela závodně poprvé 23.5. v Kolíně a hned 1. pokusem hodila pěkných 63,85 m.

    Nikola Ogrodníková pak hned 3 dny na to v německém Offenburgu zlepšila nejlepší letošní český oštěpařský výkon na 57,40, čímž si zlepšila osobní maximum téměř o 2 metry!

  

   Sezóna se tedy rozběhla slibně, hlavně naše tradiční opory (oštěp mužů i žen, koule mužů, Hejnová, sprinteři vč. čtvrtkařů) se dobře rozjely, plní se limity na světové a evropské akce, no a snad se dočkáme i potřebného zlepšení i u těch, kteří se vracejí po zranění (Holuša), nebo se do formy dostávají pomaleji (Kudlička atp.)

V Praze 8.6. Rudolf Černý

   

Memoriál Josefa Odložila

 Každý rok skvělé výkony a nabitá konkurence.

 Memoriál Josefa Odložila je každoročně skvělou atletickou podívanou a letos tomu nebylo jinak. Než se rozběhl hlavní program, tak jsme měli možnost vidět závody přípravek, dále mladšího žactva, které byly součástí O pohár pražského primátora a následně Dukla mítink.

8 družstev mladších žákyň a žáků měřilo síly ve čtyřech disciplínách a ve štafetě. Naši mladí dukláci postavili 2 týmy žákyň a 2 týmy žáků. Cíl byl jasný. Zkusit se probojovat na stupně vítězů a udělat radost nejen trenérům, ale také fanouškům, kterých postupem času na tribunách přibývalo. Jednotlivé výkony byly bodovány podle vícebojařských tabulek. Závěrečná štafeta se běžela již v hlavním programu a byla pro mnohé velkým zážitkem. Před naplněnými tribunami si naše družstva doběhla pro první místa jak v kategorii žáků, tak v kategorii žákyň. V celkovém součtu se našim žákům podařilo zvítězit. Žákyně obsadily druhé místo. Obě naše béčka se nakonec umístila na čtvrtých místech a to družstvo žákyň jen těsně o 12 bodů. Ondra Tůma poprvé prolomil na 60 metrů hranici osmi vteřin a časem 7,95 s jasně opanoval závod. Ještě hodnotnějšího výkonu a nového oddílového rekordu mladších žákyň na 800 metrů dosáhla Heda Mikolášová, která zaběhla 2 kola za neskutečných 2:23,49 s a byla nejrychlejší i mezi chlapci. 

Odložil_mladší žactvo

Výsledky nejdete >>ZDE<<

V průběhu závodů mladšího žactva probíhal závod přípravek. Přihlásilo téměř 100 dětí a tak jsme mohli vidět 12 běhů na 60 metrů. Závodily ročníky 2008 - 2013. Nejrychlejšího času dosáhli Filip Dřevínek (2010) 9,05 s a Julie Chválová (2008) 9,03 s. 

Odložil_přípravka

Předprogram byl součíástí Dukla mítinku. Na 100 metrů překážek v kategorii dorostek ozdobila vítězství novým osobním rekordem Eliška Semecká čase 13,92 s. V hodu oštěpem žen zvítězila Petra Andrejsková sezonním výkonem 56,96 m. 

Hlavní program ozdobilo hned několik kvalitních výkonů našich. Na osmistovce si doběhla pro osobní rekord Renata Vocásková ve velmi kvalitním čase 2:05,16 s. Zuzana Hejnová nejen že vyhrála 400 metrů překážek, ale také splnila nominační kritéria na MS Doha časem 55,02 s. Tomáše Staňka sice v předposlední sérii přehodil Američan Joe Covacs, ale se svým výkonem 21,19 m může být spokojen. Je to jeho sezonní maximum a Tomáš má také letenku do Doha zajištěnou. Pavel Maslák běžel letos svoji první čtvrtku a zahájil časem 46,61 s. Na 1500 metrů naši borci na nejlepší nestačili a Honza Friš s Jakubem Holušou doběhli na 11. resp. 12. místě. Hoza Friš časem 3:41,56 zaostal těsně za svým osobním rekordem. Jakub Holuša běžel letos první závod a na jeho formu si musíme ještě počkat. Mistrovství světa je ještě daleko. V hodu oštěpem nejdále hodil Jakub Vadlejch 85,75 m, Vítězslav Veselý výkonem 82,85 m bral třetí místo. V dálce zvítězil Radek Juška výkonem 780 cm. V tyči zapsal Jan Kudlička 5,45 m což je jeho letošní maximum. K limitu na Mistrovství světa mu ještě 15 centimetrů chybí. 

Výsledky naleznete >>ZDE<<

Autor: Pavel Javůrek