Facebook
Vyhledávání

Aktuality

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >

Soustředění v plném proudu.

 Snad všechny skupiny od žactva po dospělé vyrazily trénovat do hor.

 Velikonoční prázdniny využily nejen skupiny mládeže k soustředění. Některé skupiny vyrazily na Slovensko, jiné do Chorvatska, někdo na Kanárské ostrovy, jiné zůstaly v domácím prostředí.

Skupina žactva, pod vedením Pavla Javůrka a Ondry Svobody, vyrazila společně se skupinou mladších žáků, pod vedením Eriky Musilové a Tomáše Sekaniny, do Harrachova. Na sjezdovkách lyžovalo ještě několik nadšenců, ale na okolních cestách už se prášilo a tréninku tedy nic nebránilo.

Početná výprava (36) v Harrachově nejen běhala, ale také pilovala techniky.

ml.harr.kriket

Dohodíme až na vrchol můstku?

Poslední den nechyběly můstky na kterých vznikla skupinová fotografie.

Harr19zactvo.leto

Ve stejném termínu vyrazila další skupina žactva do Liberce. Lucie Drncová a Dan Němeček vzali starší žáky do našich hor, kde se připravovali na blížící se hlavní sezónu.

Do nádherného prostředí v Chorvatsku, do Makarské, vyrazily hned 3 skupiny. Vrhači pod vedením Pavla Novosáda, skokani s Václavem Fišerem a běžci s Martinem Chybou.

Makarska19skupina

Kromě slunění na pláži také samozřejmě trénovali.

Téměř 2 týdny poblíž hor využívali krásného sportovního areálu.

makarska.chyba19

Hory poblíž stadionu vypadají opravdu nádherně.

Míra Burian se svojí skupinou zavítal na Slovensko do Tater na Štrbské pleso.

Burian-skupina-tatry19.a

Užili si posledního sněhu, ledového jezera i krásného slunečného počasí.

Osvědčené sportoviště a krásné počasí čekalo na skupinu Michala Nováka na Kanárských ostrovech. 2 týdny potu a dřiny budou v letní sezóně určitě znát. Trenér Michal Novák o tom jistě ví své. 

 Obrázek

Michal se svěřenkyní Vokálovou v pauze mezi úseky.

Autor: Pavel Javůrek

Jarní běh Olympu

 Běžecké naděje v plném proudu.

 V úterý 9.4. za krásného počasí odstartoval další ročník běžeckých nadějí a jeho první závod Jarní běh Olympu. Všichni naši trénéři mládeže poslali své svěřence do akce. Celkem se představilo přes šedesát dukláků. 

Obrázek

Mladší žáci po startu závodu.

V mladším žactvu uspěl David Surga, který obsadil třetí místo na trati 1260 metrů. V této kategorii jsme měli nejpočetnější zastoupení. V první desítce doběhla hned šestice našich.

Obrázek

Trenérka Lucie Drncová podporuje starší žákyně před startem.

Pro druhé místo si v kategirii starších žákyň doběhla po krásném finiši Kateřina Brdičková. U stárších žáků se v závěru závodu probojoval na "bednu" Benjamin Svoboda, který skončil třetí.

U dorostenců a dorostenek již tradičně nejlepší naše umístění obstaral Maximilian Matolín (drýhý), resp. Edita Vaculíková (třetí), oba na trati 3570 metrů.

Obrázek

Edita Vaculíková vedle vysmáté Eriky Musilové, která razí heslo: Hlavně s úsměvem.

Mezi Juniory skončil stříbrný Marek Voborský na trati 5880 metrů v čase 20:31.

Na trati jsme také mohli zahlédnout naše trenéry, kteří závodili více než dobře. Erika Musilová si v kategorii žen doběhla pro druhé místo. Martin Chyba v mužích vyhrál.

Výsledky naleznete >>ZDE<<

Fotografie >>ZDE<<

Autor: Pavel Javůrek

Republikový krosový šampionát.

 MČR v přespolním běhu žactva a dorostu.

 Mladá Boleslav letos hostila Mistrovství České republiky v přespolním běhu pro kategorie žactva a dorostu a naši závodníci samozřejmě nesměli chybět. Celkem naše barvy hájilo 17 dětí. Počasí bylo opravdu letní. Většina závodníků neběžela v tretrách, protože trať bylo pevná.

První se na start postavila kategorie mladších žákyň. 90 závodnic bojovalo na trati 2 kilometry. nejlepší z našich byla Viktorie Melišíková na 79. místě. Hned o 2 místa za ní doběhla Anna Mezerová před Sofií Nidrovou. Rozálie Zdvihalová do cíle nakonec nedoběhla.

ViktorieMelisikova

Viktorie Melišíková

Mladší žáci běželi stejnou trať a dařilo se jim velmi dobře. Ondra Tůma se probojoval do první dvacítky a celkově 18. místem překvapil nejen sebe, ale také trenéra Pavla Javůrka, který byl nad míru spokojen. 35. doběhl David Surga, který bude v této kategorii závodit i v příštím roce, takže se máme na co těšit. Na 71. místě skončil Matyáš Gruber.

DavidSurga

David Surga

Na starší žákyně čekaly 3 okruhy, takže 3 kilometry. Poměrně dlouhá trať byla pro děvčata náročným testem vytrvalosti. Naše Kateřina Brdičková se v závodě postupně zlepšovala a do cíle doběhla na krásném 17. místě. Karolína Štélová musela bohužel během závodu vzdát.

KaterinaBrdickova

Kateřina Brdičková

Se stejnou tratí se museli popasovat starší žáci, kterých se na start postavilo 95. Nejlepším z "našich" byl Jakub Surga na 25. místě v čase 10:58. Benjamin Svoboda skončil na 43. místě a Richard Hrádocký 59.

Obrázek

Jakub Surga

Mezi dorostenkami jsme měli jedno zastoupení. Edita Vaculíková, která vybojovala na halovém šampionátu bronzovou medaili na trati 800 metrů testovala svoji formu na třech kilometrech a nakonec z toho bylo nejlepší umístění pro náš oddíl a to 14.místo.  

EditaVaculikova

Edita Vaculíková

Celkem 4 dorostenci chtěli obstát v silné konkurenci. 4 kilometry zvládl nejlépe Maximilian Matolín na 24. místě, hned o dvě příčky za ním doběhl Adam Kořínek a o další tři místa později Dan Minol. Vojta Filip skončil 59.

DanMinol

Dan Minol

Kompletní výsledky naleznete >>ZDE<<

Do fotogalerie ze závodů můžete nahlédnout >>ZDE<<

Gratulujeme všem k pěným výkonům a děkujeme za reprezentaci našeho oddílu.

Pro nejmladší závodníky to bylo první Mistrovství ČR nová zkušenost, se kterou se poprali statečně.

Autor: Pavel Javůrek

Slunečný Džbán

 Družstva mladšího žactva zahájila venkovní sezónu.

 Ve středu 20.3. začala venkovní sezóna pro mladší žactvo, které mělo první kolo MPD (Městský přebor družstev). V letošním roce jsme přihlásili hned 3 družstva, takže ve výsledkové listině se to našimi závodníky jen hemžilo. Žactvo běželo jeden okruh dlouhý 1450 metrů. Na start mladších žákyň se postavilo 92 závodnic a pořadatelé (naše Dukla Praha) měli v cíli co dělat.

MPD19-1

Početné startovní pole mladších žákyň

Nejlepší naší závodnicí byla Alexandra Fernandes, která závodí za naše "béčko". Mezi mladšími žáky, kterých bylo o poznání méně, v uvozovkách jen 63, zvítězil David Surga. V první desítce jsme měli ještě Matea Strauba, Karla Rundta a Adama Grabovského. V obou závodech bodovalo prvních 48 závodníků, takže slušný přiděl bodů pro náš oddíl. 

MPD19-2

Duklačky finišují

Závody byly také součástí Pražského běžeckého poháru, takže kromě mladších žáků startovalo také starší žactvo a dorost. Na startu každého závodu jsme měli zastoupení a rozhodně naši závodníci nebyli jen do počtu.

Ve starších žákyních si doběhla pro třetí místo Adéla Brabcová, která s atletikou začala teprve letos. Ve starších žácích jsme sice měli početnější zastoupení, ale na medailové příčky žádný výkon nestačil a tak si pro nejlepší umístění doběhl Benjamin Svoboda, který skončil na pátém místě, těsně před oddílovým kolegou Jakubem Surgou a Matějem Radzem.

Dzban19

Poslední úsměvy před startem satrších žáků

Dorostenky a dostostenci běželi 2 okruhy, takže 2900 metrů. Mezi dorostenkami si pro suveréní vítězství doběhla Edita Vaculíková. Opravdové žně přišly v závodě dorostenců, kde svěřenci Martina Chyby brali všechny medaile. Vítězem se stal Maximilian Matolín před Danem Minolem a Vojtěchem Filipem.

Obrázek

Dorostenci nedali nikomu šanci

Všem závodníkům gratulujeme ke krásným výkonům. O hladký průběh závodu se staral pan Josef Jičínský a lékařskou službu zajišťoval Michal Stark.

Autor: Pavel Javůrek

Mladší žactvo také v Ostravě

 Meziměstské utkání mladšího žactva pořádala Ostrava.

 V neděli 10.3. hostila Ostrava poslední halové závody sezóny Meziměstské utkání Praha - Brno - Ostrava - Bratislava.

Za Prahu nás reprezentovala Sofie Ayeni a Ondra Tůma. Oba na přeborech Prahy (ze kterých se na tyto závody postupovalo) zářili a odnesli si zlatou, resp. zlatou a stříbrnou medaili. Sofie vyhrála v kouli výkonem 10,44 m a tedy novým osobním rekordem. Ondra Tůma si vytvořil hned 2 osobní rekordy a to na 60 metrů druhým místem za výkon 8,07 a na 150 metrů, kde vyhrál skvělým časem 19,99 s. Měli jsme se tedy v Ostravě na co těšit. 

Praha je každý rok silná, oproti ostatním městům máme více oddílů a větší základnu mladých atletů a ani letos tomu nebylo jinak. Jeli jsme si pro pohár pro vítěze a také jsme si ho odvezli.

Sofie Ayeni přispěla týmu třetím místem ve vrhu koulí (2 kg) a opět posunula osobní rekord, tentokrát na 10,61 m (video zde). Z místa parádní výkon a už se všichni těšíme na letní sezónu, kde nám Sofka ukáže techniku sunu.

Ondra Tůma závodil hned ve třech disciplnách. Na 60 metrů doběhl, stejně jako v Praze, druhý v čase 8,19 s, na 150 metrů posunul osobní maximum na krásných 19,67 s a skončil třetí. V závěrečné štafetě pomohl na druhém úseku k vítězství a podtrhl tak skvělé výkony atletů z Prahy.

Oběma závodníkům děkujeme za skvělou reprazentaci a přejeme mnoho úspěchů v letní sezóně.

mezimesto19

Vítězný tým Prahy.

Autor: Pavel Javůrek

Žactvo v Ostravě

Michal Sup sedmý v tyči za osobní rekord 320, 

to je zatím nejlepší výsledek našich barev na Mistrovství ČR žactva 2.3. ve Vítkovické hale.

     Další výsledky: Dálka 11. Sup 5,74; 1500 m 11. Kateřina Brdičková 5:16,91 a 15. Benjamin Svoboda 5:04,30. Z rozběhů na 300 m bohužel nepostoupili 5. Štěpán Pavlas, který zaběhl 40,26 a 4. Andrea Grabovská - 43,21.

Tak to jsou typické zprávy, které jsou podstatné pro oddílový web. Zprávy, které se nenajdou v novinách, ale uvedení na oddílových stránkách a pochvala - vždyť už účast na MČR je známkou dobré výkonnosti - povzbudí mladé atlety. 

To jen tak něco pro mého budoucího nástupce

Samozřejmě webové stránky nelze dělat jen z dobré vůle, není to malá práce (o tom dále), proto je potřebí i takovou práci nějak ocenit. Ovšem průměrně šikovní ajťáci by neměli mít problém vést kvalitně stránky atletického oddílu a podle výsledků své práce by

mohli na základě dohody s výborem oddílu být náležitě odměňováni 

Jak sbírat podklady pro zpravodajství, tedy zejména pro živé aktuality:

- Sledovat denně /hlavně v sezóně/ veškeré atletické dění, kterého se členové atletického oddílu účastní. Od činnosti přípravek přes žactvo, dorost atd. až po vrcholové akce typu MS nebo OH.

- Sbírat fotodokumentaci ať už při vlastní přítomnosti na akci (závody, soustředění), tak spoluprací s účastníky (trenéry, rodiči), či  z vrcholových závodů od pracovnice ASC pí Roháčkové.

Ke každému komentáři je dobré přidat aspoň jednu či přiměřeně více fotografií, což se mi právě v poslední době nedaří.

Rozsah práce:

V přípravném období postačuje na udržení dojmu, že se něco děje, jen občasné zpravodajství buď z Julisky nebo ze soustředění řádově 1x týdně.

V probíhající sezóně to je ovšem práce téměř každodenní, podle mé zkušenosti 3 - 5x týdně po cca 2 hodinách práce + pořizování fotodokumentace (ale to lze někdy domluvit - i když trenéři zřídka pošlou něco akčního, tedy nejen statické fotky z vyhlašování nebo skupinky, ještě je fotografie pro web nutno upravovat). Podle úrovně vedení stránek by odpovídala výše odměny.

Ve volných chvílích by bylo potřebí např. doplnit historické tabulky oddílu, ty jsou hodně neúplné i když podklady jsou, aktualizovat trenérské a funkcionářské stránky atp.

Tak to je zatím vše, máme v hledáčku zatím 2 možné kandidáty, ale ti o tom ještě asi netuší, takže se jménem výboru obracím na početné členstvo. Nikde není psáno, že přispěvatelů nemůže být více...

Zájemci hlašte se kterémukoliv ze členů výboru, nejvíce informací o celé problematice ovšem najdete u mě (Rudolf Černý tel. 723 260 531) nebo bývalého správce stránek a občasného přispěvatele současného Pavla Červinky (773 690 003).

   

Staněk bronzový

Na halovém Mistrovství Evropy v Glasgowě

     vybojoval Tomáš bronz výkonem 21.25 m. Už dopoledne v kvalifikaci hned prvním pokusem splněným limitem 20,90 m ukázal dobrou formu, kterou večerním druhým pokusem potvrdil.

     Při absenci Masláka a Hejnové to bylo jedno z mála reálných českých želízek v ohni, naštěstí svým nejlepším letošním halovým výkonem to snad Tomáš protrhl a ještě se něco podaří.

     Z pohledu Dukly: V pátek běželi své rozběhy Jan Friš, který výkonem 3:49,59 skončil v rozběhu 6. (celkově 19.) a nepostoupil, stejně jako naši (ASC) oddílově stále Hradečtí (!?!) Lukáš Hodboď na 800 m za 1:49,21 (19.místo celkeově) a Vít Müller na 400 m 5. v rozběhu za 47,69. Neuspěl ani výškař Martin Heindl, který v kvalifikaci skočil jen 2,16 m. 

     MISTROVSTVÍ ČR ŽACTVA za celkem početné účasti našich nadějí se koná rovněž o tomto víkendu v Ostravě. A to je asi poslední akce, se kterou vás seznámím na těchto webových stránkách.

Kvůli pracovnímu zaneprázdnění se totiž již dále nestíhám v potřebném rozsahu věnovat webovým stránkám oddílu.

Nechávám tedy pozici správce stránek k dispozici tomu, kdo bude mít zájem se této činnosti věnovat tak, aby stránky byly důstojnou vizitkou oddílu, sloužící i k vyhledání všech informací týkajících se naší činnosti.

Vedení stránek autora přiměje k hlubšímu poznání chodu oddílu, do jisté míry má vliv na pozornost věnovanou hlavně  oblasti mládeže a výkonnostní atletiky. Profesionální a smluvní součásti oddílu (Armádní sportovní centrum) jsou z velké části propagovány sdělovacími prostředky i když relativně stručně o nich píšeme i zde. Ale právě na oddílovém webu je prakticky neomezený prostor pro informace o činnosti atletického podhoubí, z něhož se budou příští reprezentanti rekrutovat.

 

Dobrý gigant

Docela se nám letos dařilo ve Stromovce 

 na Mistrovství ČR dorostu a juniorstva 23.-24.2.2019

     Favorizovaný dálkař Jan Jirásek se v sobotu hodně dlouho hledal, do poslední série figuroval až na 7. místě. Na poslední ránu pak výkonem 7,14 m přeskočil všechny a bral zlato, ke kterému přidal bronz z nedělního trojskoku. Dvě stříbra vybojoval dorostenecký sprinter David Ayeni a to na 60 m za 7,07 a na 200 m za 22,65. Stříbro na 3 000 m vybojoval junior René Sasyn výkonem 8:40,46, bronzová na půlce skončila Edita Vaculíková v čase 2:19,56.

    4. místa: dci Adam Kořínek 800 m 1:58,97, dky Eliška Semecká dálka 5,70 m, jky Rebeka Slanařová trojskok 11,86, dky 4x 200 m Joklová, Červinková, Supová, Semecká 1:44,56.

    Další finálová umístění: jři 5. místo René Sasyn 1500 m 4:10,97, dci 1500 m 6. místo Maximilian Matolín 4:16,75, dky 60 m 7. místo Eliška Semecká 7,85 (R. 7,78), jři trojskok 10. místo Alessandro Pulese 13,25, dci tyč 10. Türk 3,69.

     Na letošních halových mistrákách startovalo snad nejvíce Dukláků v historii. Začíná se projevovat dlouhodobá kvalitní práce mladých (tedy nejen) trenérů. Nejvíce úspěšných atletů bylo ze skupiny Martina Chyby, skokany vede Jakub Jirman a velezkušený Václav Fišer, sprinty má Michal Novák a Dalibor Kupka, štreky Jiří Sequent, svůj podíl má Lucka Drncová, pod vedením Tomáše Veverky a Pepy Jičínského rostou mladí tyčkaři. Prostě: O mladé atlety v podstatě jakéhokoliv zaměření je na Dukle více než dobře postaráno!

     SDJ - naše "Sportovní družstvo juniorů" připravuje řadu adeptů pro vrcholovou atletiku v rámci celé ČR, kteří mohou využívat veškerých podmínek vytvářených Armádním sportovním centrem DUKLA (ASC), ač ještě závodí za svoje mateřské oddíly. Tak se skvěle na gigantu prezentovala vítězka 200 m jky Nikoleta Jíchová ze Slavie časem 24,08, druhá ještě na překážkách za 8,42, Tereza Elena Šínová z Atletiky Jižní Město - vítězná juniorka v dálce 5,99 a bronzová ve výšce - 1,72, Vojtěch Tadeáš Hacuš jři LIAZ výška 3. místo 1,96 m, Barbora Hůlková juniorka LIAZ Jablonec 4. na 200 m 25,09 a 5. na 60 m 7,72. S těmito závodníky navíc získáváme ke spolupráci jejich erudované trenéry jako např. Jindřicha Šimánka či Ladislav Kárského.

Pozvánka na ples!

 Rok se s rokem sešel a je tu další den, kdy se sportovci hodí do gala..

 

Atletický ráj

 To je La Santa před Vánoci.

 Nejlepšími českými oštěpaři a oštěpařkami se to tu jen hemží. Takto se rozbíhají na stodvacítku svěřenci Jana Železného

 

    Víťa Veselý

         

                                                     Nikola s Bárou toho společně většinou z mnoha důvodů, zejména časových, mnoho nenatrénují, ale překážky umějí a mají rády. 15. prosince 2018 se jim to na Lanzarote sešlo...

A tyčkaři?    Bez nich by to ani snad nešlo!