Facebook
Vyhledávání

Aktuality

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >

Jako by se nic nedělo ...

 ale to není pravda. V sobotu se konalo MČR v přespolním běhu v golfovém areálu Alfrédov-Kostelec a dukláci se tam rozhodně neztratili.

 Pro zlatou medaili si doběhl stylem start-cíl v kategorii mužů-mílařů Jan Friš. Ve vytrvalcích skončil Jáchym Kovář na 6. místě, ale v kategorii U23 obsadil 2. místo a zajistil si díky splněnému nominačnímu kritériu účast na ME v přespolním běhu. Sedmý za ním doběhl Damián Vích. Kateřina Divišová skončila v ženách na 13. místě, nicméně třetí místo v kategorii U23 jí zajistilo taktéž nominaci na ME. Další zlato přidal do duklácké sbírky v kategorii juniorů René Sasyn. I on se kromě titulu radoval z nominace na ME v krosu. 

Mistrovství Evropy se koná 9. prosince v nizozemském Tilburgu a Dukla na něm bude mít trojnásobné zastoupení - v kategorii U23 Jáchyma Kováře a Kateřinu Divišovou ze skupiny trenéra Červinky a v kategorii juniorů René Sasyna, který se připravuje pod vedením trenéra Sequenta. 

Oštěpaři zahájili

V plném tempu

probíhá od minulého týdne příprava všech nejlepších oštěpařů a oštěpařek Dukly. Zatímco Víťa Veselý a Nikola Ogrodníková se rozjížděli už od posledního říjnového týdnu v Harrachově a Bára Špotáková absolvovala úvodní výcvikáč v Jablonci, svěřenci Jana Železného se do toho naplno obuli před týdnem ve Špindlerově Mlýně.

     K dopoledním tréninkům v dosud příznivém počasí atleti využívají hlavně Krkonošskou přírodu. Kopce a povrchy všeho druhu, u přehrady v Přední Labské je i 300 m rovina. Nedělní sněhový poprašek roztál, takže to ani neklouže.

     Odpolední fáze probíhají většinou v posilovně či v hale

 

                                     

    Tvrdý servis na rychlém povrchu je nutnost,     pro oštěpaře žádný problém!

Letní čas!

Změny času hýbou Evropou,

tak se zřejmě vbrzku přidáme i my, ač většina lidí přežívá jarní a podzimní posun bez problému. Uvažované sjednocení letního a zimního (= normálního) času by mohlo být pro atlety, stejně jako všechny venkovní sporty jako třeba fotbal, cyklistiku, lyžování atd. nakonec pozitivní. Tedy tehdy, kdybychom celoročně přijali stávající letní čas. I když se umíme nějak zařídit i za současného stavu, umělé osvětlení nemůže být všude a denní nenahradí. Kdyby platil letní čas, tréninky, které jsem zoufale vyfotil s extrémní clonou a přesto je dojem z nich ponurý, by se odehrávaly za denního světla nebo aspoň soumraku.... 

AŤ ŽIJE LETNÍ ČAS!             

  

  

V Ambassadoru 10.11.

Vyhlášení ankety "Atlet roku"

bylo pro Duklu opět radostné. Z jedenácti oceňovaných atletů bylo 6 z našeho středu

       

     Atletkou roku se stala Nikola Ogrodníková, 3. skončil Tomáš Staněk, 5. místo obsadil Pavel Maslák, na 7. příčce skončil Jakub Vadlejch a 9. Jakub Holuša. Objevem roku se stal Lukáš Hodboď, trenérem roku Rudolf Černý.

     A Nikola si to užívala  

 

Začínáme !

Bára Špotáková v Jablonci

oficiálně zahájila přípravu na příští sezónu.

V pátek 9.11. medicinbaly v hale,                                           odpoledne úseky v Srnčím dole

  

  

Liška 90

 Donedávna činný ve výboru oddílu,

 ale hlavně hodně viditelný v době svého plného pracovního nasazení, se 3. listopadu 2018 v záviděníhodném zdraví dožil

J a n   L i š k a

     Trenér takových běžců jako byli Josef Odložil, Jožka Plachý či Lubomír Tesáček, dlouholetý šéftrenér atletů a předseda atletického oddílu Dukly si přišel v úterý 6.11. popovídat se svými vrstevníky z celého spektra Dukly i následovníky - ač v důchodu mnohdy ještě činnými. 

         

     Vlevo Václav Fišer - současný místopředseda oddílu, pod jehož vedením dosáhlo 6 dálkařů mety 8 m a více, který po Janu Liškovi převzal žezlo na Dukle a současně byl i šéftrenérem svazu(!). Nejlepší svěřenci např. Ján Leitner, Milan Gombala, Zdeněk Mazur, Jaroslav Priščák...

     Vpravo Zdeněk Váňa, klíčový spolutvůrce českého desetibojařského zázraku. Od 17 let (!) vedl Tomáše Dvořáka, k němu pak přidal mj. Jana Poděbradského, Kamila Damaška a Romana Šebrleho!

To je sestava!

Harrachov 2018

V říjnu začínáme !

     Téměř všichni atleti rozjíždějí objemovou přípravu v říjnu. A velká část Dukláků k tomu využívá až na momentálně chybějící posilovnu ideální prostředí v našem moderním ubytovacím zařízení přímo pod "Mamutem" v Harrachově.

     Pár obrázků z přelomu října a listopadu, kdy bylo tak plno, že dorost Martina Chyby musel vzít zavděk ubytováním mimo základnu Dukly, ovšem na tréninkách jsme se potkávali.

                     Jiřímu Kmínkovi se skupina slibně rozrůstá                                   

I oštěpaři běhají

Středeční Juliska

V říjnu se už na dráze nezávodí,

o to víc je na místě pravidelný trénink. Ve středu 17.10. se náš dorost a žactvo soustředilo na tartanovém půlkruhu před cílem.

  Martin Chyba se skupinou plnil testy SPS

       O kousek dál probíhal kruhový trénin pod vedením M. Buriana

               

     Alžběta Kratochvílová rozvíjela hravými prvky rychlostní schpnosti svěřenců

                    

 

Harrachov!!

Vícero tréninkových skupin

bude nahánět základní kondici od pondělí 22. října. Díky pěknému počasí jsou ještě plné hory lidí, četné místní atrakce jsou v plném provozu. Jen doufejme, že při běhání schodů vedle můstků nás nikdo neohrozí. Varovný nápis "Pozor padají lidi" tam není úplně marně!

                                Kdo nemá na to aby skákal vysoko či daleko, může si užívat třeba skoků do hloubky... 

  

Už můžeme!!

V rámci zkušebního provozu 

můžeme ode dneška (10.10.) používat celý stadion Dukly na Julisce. Takže klidně běhat po dráze, po trávě, prostě plně využívat krásných slunečných dnů k základní přípravě na halové sportování!

                Dojem z barevných změn na dráze umocňují i barvy letošního krásného podzimu. To se to zahajuje objemová příprava!